Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2010, 12:25

autor: Jiker

Gran Turismo 5 - informacje o My Home, zmiennych warunkach pogodowych i pojazdach

Studio Polyphony Digital przeprowadziło aktualizację oficjalnej strony internetowej Gran Turismo 5, dokonując w jej ramach prezentacji kolejnych elementów gry. W ten sposób szerszego opisu doczekała się opcja My Home. Otrzymaliśmy również wgląd w zwiastun przedstawiający system dynamicznie zmieniających się warunków atmosferycznych, a także dostęp do nowych zrzutów ekranowych.

Studio Polyphony Digital przeprowadziło aktualizację oficjalnej strony internetowej Gran Turismo 5, dokonując w jej ramach prezentacji kolejnych elementów gry. W ten sposób szerszego opisu doczekała się opcja My Home. Otrzymaliśmy również wgląd w zwiastun przedstawiający system dynamicznie zmieniających się warunków atmosferycznych, a także dostęp do nowych zrzutów ekranowych pokazujących kolejne pojazdy i trasy.

Gran Turismo 5 - informacje o My Home, zmiennych warunkach pogodowych i pojazdach - ilustracja #1

My Home

Funkcja My Home będzie swego rodzaju bazą wypadową, za sprawą której gracze będą mogli w przejrzysty sposób śledzić swoją karierę, jak i zdobywać informacje na temat przyszłych celów. Dodatkowo wchodzące w jej skład społecznościowe lobby posłuży za miejsce do kontaktu z przyjaciółmi z listy. Podstawowym elementem będzie możliwość prowadzenia rozmów oraz wyzywania się do sieciowych pojedynków (do 16 osób jednocześnie za pośrednictwem opcji My Lounge, pozwalającej na standardową ingerencję w zasady wyścigu).

Dodatkowo gracze będą mogli wymieniać się fotkami wykonanymi w Photo Mode, trasami wykreowanymi w specjalnym generatorze, mailami, a także samochodami oraz tymi częściami, które są z naszego punktu widzenia zbędne. Przyjaciele będą również mogli wystawić do boju swoich wirtualnych kierowców z trybu B-Spec, zapewniając im w ten sposób szybki wzrost doświadczenia. Odhaczając funkcję publiczną, gracz umożliwi im samodzielne przystępowanie do zawodów, nawet gdy użytkownik postanowi wyjść z gry.

Gran Turismo 5 - informacje o My Home, zmiennych warunkach pogodowych i pojazdach - ilustracja #2

My Home

Warto przy tym odnotować, że każdy nabywca Gran Turismo 5 dostęp do My Home uzyska nie tylko z poziomu gry, ale również za pośrednictwem oficjalnego serwisu internetowego gry. Dzięki temu, będzie mógł utrzymywać kontakt z grą i przyjaciółmi bez względu na to, w jakim miejscu się znajdzie. My Home z poziomu strony internetowej zostanie aktywowany 3 listopada, czyli w dniu europejskiej premiery GT5.

Gran Turismo 5 - informacje o My Home, zmiennych warunkach pogodowych i pojazdach - ilustracja #3

Kolejnym elementem opisanym szerzej przez Polyphony Digital jest system warunków atmosferycznych zmieniających się w czasie rzeczywistym. Na ujawnionym właśnie, efektownym zwiastunie widzimy, jak samochody przemierzają trasę zasypaną śniegiem, a także walczą z potężną ulewą, utrudniającą w znacznym stopniu utrzymanie pojazdu na torze. Z ujawnionych informacji wynika niestety, że nie wszystkie trasy będą oferować takowe doznania. Na niektórych z nich obowiązywać będzie jedynie system dynamicznych zmian pór dnia i nocy.

Ponadto twórcy Gran Turismo 5 pokusili się o potwierdzenie kolejnych zestawów tras oraz samochodów, które zostaną zawarte w tej bardzo oczekiwanej grze. Wśród tych pierwszych znajdą się doskonale znane lokacje: Trial Mountain, Laguna Seca Raceway oraz Sarthe 2009. Jeśli chodzi o pojazdy, to w GT5 otrzymamy okazję przejechania się takimi niezwykłymi maszynami, jak: Isuzu 4200R z 1989 roku, Citroënem GT, Volkswagenem typ2 (T1) (popularnym „ogórkiem”!), Volkswagenem Kubelwagenem z 1944 roku, a także Volkswagenem Schwimmwagenem z 1942 roku.

Gran Turismo 5 - informacje o My Home, zmiennych warunkach pogodowych i pojazdach - ilustracja #4