Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2017, 13:00

Gra Take on Mars opuści Wczesny Dostęp 9 lutego

Studio Bohemia Interactive ogłosiło, że gra Take on Mars opuści Wczesny Dostęp Steam 9 lutego. Symulator misji na Marsa trafił tam w sierpniu 2013 roku i od tego czasu był sukcesywnie rozwijany. Pełna wersja będzie zawierała dodatkową kampanię fabularną opowiadającą o jedynym ocalałym członku załogowej misji na Marsa.

W oficjalnym oświadczeniu studio Bohemia Interactive ogłosiło, że 9 lutego gra Take On Mars opuści Wczesny Dostęp.

Pełna wersja gry Take On Mars zadebiutuje 9 lutego. - Gra Take On Mars opuści Wczesny Dostęp 9 lutego - wiadomość - 2017-01-21
Pełna wersja gry Take On Mars zadebiutuje 9 lutego.

Twórcy zapowiedzieli, że w momencie premiery do gry zostanie dodana fabularyzowana kampania opowiadająca o załogowej misji na Marsa. Z udostępnionego opisu wynika, że jest ona silnie inspirowana książką Andy’ego Weira Marsjanin, a także jej filmową adaptacją z Mattem Damonem w roli głównej. Poznamy w niej historię astronauty Marka Willisa, członka pierwszej załogowej ekspedycji na Czerwoną Planetę. W momencie wejścia na orbitę dochodzi do awarii – w jej wyniku pozostała część ekipy ginie, a cały zespół zostaje uznany przez NASA za zaginiony. Zadaniem gracza jest umożliwienie ocalałemu protagoniście przetrwania i nawiązanie kontaktu z Ziemią. Zaprezentowano przy tym adekwatny zwiastun:

Kampania będzie miała typowo surwiwalowy charakter. W jej trakcie nie tylko zadbamy o podstawowe zasoby w stylu wody, tlenu czy pożywienia, ale także zbudujemy schronienie przed potężnymi burzami piaskowymi i szkodliwym działaniem słońca. Dzięki botanicznemu i inżynieryjnemu zapleczu protagonisty niezbędne związki pozyskamy przekopując i oczyszczając marsjańską glebę, a brakujące części i komponenty wydrukujemy przy użyciu drukarki 3D.

Gra Take On Mars została zapowiedziana w czerwcu 2013 roku i dwa miesiące później trafiła do Wczesnego Dostępu Steam. Początkowo tytuł był przede wszystkim symulatorem łazika marsjańskiego z szeregiem pojedynczych misji do wykonania. Z czasem produkt ewoluował, a deweloperzy dokładali kolejne elementy, kierując się własnymi pomysłami i sugestiami graczy. Ostatecznie do dyspozycji społeczności oddano możliwość poprowadzenia całego programu badawczego Czerwonej Planety. Cechą charakterystyczną produkcji jest także otwartość na mody.

Do momentu premiery obowiązuje obniżona cena produktu. W tym momencie wynosi ona 19,99 euro (blisko 90 złotych) i po opuszczeniu Wczesnego Dostępu ma nieznacznie wzrosnąć.