Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2013, 14:09

autor: Adrian Werner

Take On Mars - twórcy ArmA i DayZ zapowiedzieli symulator łazików na Czerwonej Planecie

Studio Bohemia Interactive zapowiedziało symulator zatytułowany Take On Mars, w którym pokierujemy łazikami eksplorującymi Czerwoną Planetę.

Studio Bohemia Interactive znane jest głównie z serii ArmA i nadchodzącego DayZ. Zespół ma jednak również ambicje tworzenia symulatorów. Pierwsza podejście w postaci Take On Helicopters okazało się udane, więc autorzy postanowili pójść za ciosem i na tegorocznym E3 zapowiedzieli Take on Mars.

  1. Take On – oficjalna strona serii

Celem gry jest realistyczne odwzorowanie eksploracji tytułowej planety. Obejmiemy stery jednego z kilku łazików oraz lądowników i uzbrojeni w nowoczesne narzędzia badawcze zajmiemy się wykonywaniem misji naukowych.

Take on Mars zaoferuje kampanię i pojedyncze misje. W pierwszym z tych trybów pokierujemy agencją kosmiczną. Naszym zadaniem poza eksplorowaniem Marsa będzie prowadzenie badań nad nowymi technologiami oraz konstruowanie coraz lepszego sprzętu. Wszystko to w celu poradzenia sobie z wyzwaniami o rosnącym poziomie trudności. Natomiast pojedyncze misje skoncentrują się wyłącznie na przemierzaniu powierzchni Czerwonej Planety i wykonywaniu określonych zadań. Dodatkową atrakcją będą potężne narzędzia moderskie pozwalające na tworzenie własnych przygód oraz wprowadzanie nowych pojazdów i lokacji.

Gra w realistyczny sposób zasymuluje działanie łazików. Uszkodzeniu będą mogły ulec kamery, mechaniczne ramiona, a nawet pojedyncze koła czy gąsienice. W trybie kampanii pojawi się system ekonomiczny, w ramach którego gracz będzie musiał odpowiednio zbilansować budżet agencji, mając na uwadze koszty misji i badań oraz środki otrzymywane za odnoszone sukcesy. Autorzy obiecują drobiazgowe odwzorowanie powierzchni Marsa, co było możliwe dzięki wykorzystaniu zdjęć satelitarnych.

Take on Mars powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera planowana jest na jesień tego roku. Gra sprzedawana będzie w dystrybucji elektronicznej w cenie 9,99 dolarów.