Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2011, 14:37

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Gra Mass Effect 3 trudniejsza od poprzednich części trylogii

"Normalny" poziom trudności w grze Mass Effect 3 będzie być równy "Weteranowi" z Mass Effect i Mass Effect 2 - przekonuje jeden z członków ekipy deweloperskiej firmy BioWare. Finalna część trylogii z komandorem Shepardem promować ma zabawę w trybie 4-osobowej kooperacji.

Komandor Shepard trafił na okładkę @Gamera - oficjalnego magazynu amerykańskiej sieci handlowej Best Buy, a zapowiedź gry Mass Effect 3 jest głównym tematem najnowszego numeru przeznaczonego dla graczy pisma. Fanów kosmicznej trylogii zelektryzowała zawarta w artykule wypowiedź jednego z członków ekipy deweloperskiej BioWare, który przekonuje, że rozgrywka będzie trudniejsza niż w poprzednich częściach, a tryb 4-osobowej kooperacji nie znalazł się w grze przypadkowo.

O multiplayerze w Mass Effect 3 mówi się od dawna. O ile jednak do tej pory twórcy raczej studzili emocje, wspominając jedynie o opcjonalności trybu wieloosobowego w powstającej grze, o tyle z nowszych doniesień wynika, że zabawa w kooperacji ma być ściśle powiązana z kampanią single-player, a nawet wpływać na zakończenie całej trylogii. Deweloperzy z BioWare chcą zachęcić graczy do korzystania z systemu „Galaxy at War” śrubując poziom trudności w grze solowej.

Gra Mass Effect 3 trudniejsza od poprzednich części trylogii - ilustracja #1

- Poziom weterana z Mass Effect i Mass Effect 2 będzie równy poziomowi normalnemu w Mass Effect 3 – twierdzi cytowany na łamach magazynu @Gamer pracownik BioWare.

Według ustaleń serwisu ShackNews, gra w kooperacji pozwoli podnieść tzw. ocenę gotowości (Readiness Rating), a tym samym osiągnąć „lepsze” zakończenie całej sagi. Co więcej, w przypadku niepowodzenia w walce ze Żniwiarzami, gracz będzie mógł wczytać jeden z wcześniejszych stanów rozgrywki i spróbować zgromadzić poprzez grę w trybie „Galaxy at War” większe zasoby, dzięki którym łatwiej będzie mu pokonać przeciwników.

O tym, jak takie rozwiązanie sprawdzi się w praktyce, przekonamy się w marcu. Póki co zachęcamy do lektury zapowiedzi gry Mass Effect 3 oraz obejrzenia najciekawszych powiązanych z nią materiałów wideo.

 1. Zapowiedź - Wszystko co wiemy o Mass Effect 3 - finale kosmicznej trylogii od BioWare
 2. Zapowiedź - Mass Effect 3 - wrażenia z trybu kooperacji
 3. Zapowiedź - Wrażenia z pokazu gry Mass Effect 3 - gamescom 2011
 4. Zapowiedź - Mass Effect 3 - E3 2011 - pierwsze spojrzenie
 5. Video VGA 2011
 6. Video N7 Collectors Edition
 7. Video demo gameplay
 8. Video gamescom 2011 (PL)
 9. Video E3 2011 - Inwazja (PL)
 10. Video E3 2011 (PL)
 11. Video kulisy produkcji #1