Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2004, 12:23

autor: Andrzej "Klecha" Klimczuk

Gra Lemony Snicket rozpoczyna Serię Niefortunnych Zdarzeń w Ameryce Północnej

Korporacja Activision podała informacje prasową, w której donosi, że nowa trójwymiarowa platformówka studia Amaze stanowiąca adaptację kinowego filmu pod tym samym tytułem wylądowała na półkach sklepowych.

Korporacja Activision podała informacje prasową, w której donosi, że nowa trójwymiarowa platformówka studia Amaze stanowiąca adaptację kinowego filmu pod tym samym tytułem wylądowała na półkach sklepowych.

Gra Lemony Snicket rozpoczyna Serię Niefortunnych Zdarzeń w Ameryce Północnej - ilustracja #1

 

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events początkowo była kolekcją jedenastu książek autorstwa Daniela Handlera. Z czasem jej popularność osiągnęła status drugiej po przygodach Harryego Pottera powieści dla młodszych czytelników. Wytwórnia DreamWorks przygotowała film kinowy na podstawie trzech pierwszych książek z serii. Jego światowa premiera będzie miała miejsce już 17 grudnia. W rolach głównych zobaczymy m.in. Jima Carreya (Maska, Bruce Wszechmogący), Meryl Streep (Godziny, Dom dusz) i Jude Law (Wróg u bram, eXistenZ). Na ekranach polskich kin film będzie wyświetlany od 21 stycznia 2005 roku. Firma Activision natomiast przygotowała grę komputerową pod tym samym tytułem, która rozpoczyna akcję promocyjną filmu. Została ona wydana w wersjach dla platform: PC, Sony PlayStation 2, Nintendo GameCube, Microsoft Xbox oraz Game Boy Advance.

Gra Lemony Snicket rozpoczyna Serię Niefortunnych Zdarzeń w Ameryce Północnej - ilustracja #2

 

Przedstawiona w grze historia opowiada o trzech sierotach (Violet, Klaus i Sunny), które po tym jak straciły swych rodziców w pożarze, zmuszone zostały do zamieszkania z niegodziwym wujkiem Olafem. Przygarnął je z zamiarem doprowadzenia do ich nagłej śmierci i zagarnięcia ich pokaźnego spadku. Gracz obejmuje pieczę nad trojgiem dziećmi, i jak łatwo się domyślić, musi pomóc im przeszkodzić Olafowi w jego okrutnych planach. Rozgrywka będzie wymagać od nas zręczności i pomysłowości w pokonywaniu kolejnych pułapek, przeszkód i przeciwników. Ponadto nasz wuj, co jakiś czas rzuca nam pod nogi coraz trudniejsze zadania wymagające chociażby skonstruowania jakiegoś wynalazku (m.in.: automatyczna rękawica bokserska, szczudła, plecak rakietowy). Ponadto każde z dzieci będzie posiadać charakterystyczne dla siebie umiejętności, których właściwe wykorzystane będzie niezbędne do ukończenia gry. Na potrzeby gry przygotowano także specjalną sesję, dzięki której aktorzy udzielili głosu wirtualnym odpowiednikom granych przez siebie postaci.

Gra Lemony Snicket rozpoczyna Serię Niefortunnych Zdarzeń w Ameryce Północnej - ilustracja #3

 

Znamy już także pierwsze opinie zachodniej prasy. Serwis internetowy Console Gold miał okazję przetestować wersję dla platformy Microsoft Xbox. Za bezapelacyjne plusy uznano wierne odzwierciedlenie książkowej historii, świetne głosy postaci, nowatorskie w stosunku do całego gatunku pomysły, wysoką grywalność. Mieszane uczucia wzbudziła natomiast długość rozgrywki oraz poziom trudności. Ostatecznie krytycy przyznali jej ostatecznie notę 90/100%. Natomiast oficjalny magazyn Nintendo Power ocenił wersję dla platformy Game Boy Advance na zaledwie 3.3/5 uznając ją za niewybijającą się z tłumu platformówkę, których na tej kieszonsolce jest i tak pod dostatkiem. Wkrótce sami będziemy mogli się przekonać, co do słuszności pierwszych ocen. Europejska premiera Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events została zapowiedziana na 26 listopada. Więcej informacji o grze znajdziecie w Encyklopedii Gry-OnLine.