Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2011, 17:45

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Gearbox zrestartuje serię Duke Nukem?

Według Official Xbox Magazine, kolejna część gry Duke Nukem powstająca w studiu Gearbox, będzie kompletnym restartem całej serii.

W najnowszym numerze magazynu Official Xbox Magazine, poza plotkami dotyczącymi produkcji Fable IV, znajdujemy też informacje dotyczące domniemanego restartu serii Duke Nukem, planowanego przez studio Gearbox Software.

Gearbox zrestartuje serię Duke Nukem? - ilustracja #1

Według doniesień OXM, premiera gry będącej restartem serii może być bliżej niż nam się wydaje. Zgodnie z przypuszczeniami magazynu, nowy tytuł ma być owocem projektu Duke Begins, nad którym Gearbox pracował jeszcze przed podjęciem wysiłku dokończenia ostatniej odsłony serii. Duke Begins ma zostać ukończony po sfinalizowaniu prac nad Aliens: Colonial Marines w 2012 roku. Istnienie Begins zostało nieoficjalnie potwierdzone kilka miesięcy temu, dzięki wyciekom dokumentów sądowych dotyczących ugody pomiędzy Take-Two i 3D Realms.

Najnowsza odsłona cyklu pod tytułem Duke Nukem Forever, wydana przez Gearbox po 15 latach od pierwszych zapowiedzi, została bardzo chłodno przyjęta przez graczy i prasę branżową. Niska jakość finalnego produktu nie jest jednak do końca winą odpowiedzialnego za nie studia ponieważ większa część pracy zespołu odpowiedzialnego za grę polegała na zszyciu ze sobą gotowych fragmentów tytułu, które przygotowywał przez ostatnie lata poprzedni deweloper, firma 3D Realms.

Mimo to, finalizacje nowego projektu gwarantować mogą ostanie zapewnienia Take-Two, którego prezes w wywiadach dla prasy branżowej, jasno dawał do zrozumienia, że pomimo słabych wyników, Duke Nukem Forever nie ma zamiaru rezygnować z jego ewentualnych kontynuacji. Stwierdził równocześnie, że gracze powinni w najbliższych latach spodziewać się kolejnych tytułów z tym charakterystycznym bohaterem w roli główniej. Produkować będzie je nie kto inny, jak właściciel praw do marki, czyli studio Gearbox.