Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 lutego 2011, 07:00

autor: Łukasz Malik

GDC 2011: Jesteśmy w San Francisco, start GDC już jutro!

Po długiej podróży dotarliśmy do San Francisco by zrelacjonować Wam co będzie się działo na Game Developers Conference.

Po długiej podróży dotarliśmy do San Francisco by zrelacjonować Wam co będzie się działo na Game Developers Conference. Impreza to dość nietypowa i niespecjalnie oblegana przez dziennikarzy (jesteśmy tu jedynymi przedstawicielami mediów z Polski!). Twórcy gier są jednocześnie gwiazdami i tworzywem GDC - wymieniają się doświadczeniem, chwalą osiągnięciami i debatują na temat trendow i przyszłości rozrywki elektronicznej. My będziemy się im uważnie przysłuchiwać. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest dwudziestopięciolecie gier (cokolwiek to znaczy, nie wgłębiliśmy się jeszcze w to, co organizatorzy obrali jako punkt zero). Podczas serii wykładów poświęconych tej rocznicy głos zabiorą takie branżowe tuzy jak Jordan Mechner (twórca Prince of Persia), John Romero (Doom), Ron Gilbert (Maniac Manson) czy Peter Molyneux (Populous).

GDC 2011: Jesteśmy w San Francisco, start GDC już jutro! - ilustracja #1

GDC rozpoczyna się dopiero w poniedziałek wieczorem czasu polskiego, więc w weekend naładowaliśmy akumulatory po podroży i pochodziliśmy trochę po San Francisco (filmiki znajdziecie na profilu Krzyśka na Facebooku). Co zwróciło moją uwagę to bardzo duża intensywność zewnętrznej reklamy Homefronta. Najnowsza strzelanka THQ celująca (dosłownie) w patriotyzm Amerykanów, obecna jest wszędzie: na taksówkach, na przystankach, na automatach z gazetami.

GDC 2011: Jesteśmy w San Francisco, start GDC już jutro! - ilustracja #2

W niedzielę (czytacie to zapewnie w poniedziałek rano polskiego czasu) wybraliśmy się do Moscone Center by odebrać nasze prasowe przepustki i zobaczyć jak wyglądają przygotowania do jutrzejszego otwarcia. Przy głównym wejściu na kilku standach odpalono pecetowego Fable III (nie mogliśmy jeszcze w niego zagrać), co ciekawe, wersja na komputery osobiste będzie wspierać wyświetlanie obrazu w 3D. Jutro postaram się zatrzymać przy stoisku na chwilę żeby zobaczyć jak poradzono sobie z konwersją.

GDC 2011: Jesteśmy w San Francisco, start GDC już jutro! - ilustracja #3

Nie tylko wykłady

Kilku wydawców podpina się pod GDC by w okolicy Moscone Center zorganizować zamknięte pokazy swoich tytułów. W tym momencie nie chcę niczego zapeszyć, ale zobaczymy kilka bardzo ale to bardzo oczekiwanych tytułów. Na pewno będzie w śród nich Battlefield 3 i Kingdoms of Amalur: Reckoning - nowy cRPG od EA. Nie wiemy tylko jakie embargo na publikacje wyznaczy wydawca, więc prawdopodobnie zapowiedzi będziecie mogli przeczytać dopiero po naszym powrocie.

Poniżej galeria ze zdjęciami z weekendu poprzedzającego GDC: