Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2004, 11:27

autor: Klecha

Garfield: The Search For Pooky i Battle Hawks zapowiedziane

Grupa developerska InterActive Vision ujawniła dziś pierwsze informacje o swoich dwóch nowych projektach przygotowanych z myślą o posiadaczach platformy Game Boy Advance.

Grupa developerska InterActive Vision ujawniła dziś pierwsze informacje o swoich dwóch nowych projektach przygotowanych z myślą o posiadaczach platformy Game Boy Advance.

Firma InterActive Vision do tej pory znana jest nam główne za sprawą produkcji dla komputerów PC takich jak chociażby: Gunship: Tank Killer, Firefighter 259 i serii Search and Rescue. Całkiem niedawno firma zadebiutowała też na platformie Sony PlayStation 2 z Pacific Warriors 2: Dogfight oraz na kieszonsolce Nintendo za sprawą gry Franklin the Turtle. Warto przyjrzeć się bliżej jej nowym produkcją tym bardziej, że obie gry trafią do sprzedaży w okresie przedświątecznym.

Garfield: The Search For Pooky będzie platformówką utrzymaną w klasycznej już perspektywie 2D. Fabuła gry opiera się na części z przygód jednego z najbardziej znanych kotów na świecie. Wykreowany przez Jima Davisa bohater jednej z najpopularniejszych na świecie historyjek obrazkowych do tej pory doczekał się także telewizyjnego serialu animowanego, kilku gier komputerowych i ostatnio filmu kinowego. Tym razem leniwy kot musi zebrać swoje siły aby odnaleźć swojego ulubionego pluszowego misia zwanego Pooky. W tym celu sierściuch będzie musiał przejść przez sześć różnych lokacji podzielonych na dwanaście rozbudowanych poziomów. Garfield na swojej drodze będzie musiał pokonać wiele przeszkód. Nie trudno będzie tutaj o rozmaite zdarzenia losowe, których stanie się ofiarą. Rzecz jasna jak każdy kot Garfield zawsze spada na cztery łapy. Szata graficzna gry ma odwzorowywać styl znany z komiksowego pierwowzoru. Pierwsze zdjęcia z gry można obejrzeć za pośrednictwem jej oficjalnej strony.

Druga produkcja czyli Battle Hawks ma być zręcznościową strzelaniną. Oprawa graficzna zostanie utrzymana w pseudo trójwymiarowym stylu. Historyjka motywująca nas do zabawy nawiązuje do ostatnich wydarzeń światowej polityki. Mianowicie głównym zagadnieniem będzie tutaj wojna z międzynarodowym terroryzmem. Z czasem postanowiono powołać specjalną jednostkę wojskową która zajmie się walką z globalnymi organizacjami zakłócającymi procesy pokojowe. Nasze zadanie będzie proste - wcielając się w postać jednego z pilotów śmigłowców bojowych mamy przyczynić się do siłowego rozwiązania problemu. Krótko rzecz ujmując weźmiemy udział w dziesięciu różnych operacjach zbrojnych. Podczas zabawy przy wykorzystaniu najnowszych działek, rakiet, radarów i specjalnych broni taktycznych pozbędziemy się tysięcy fanatycznych terrorystów, ich armii i przywódców. Screeny z gry znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej.