Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2004, 11:09

autor: Elrond

Nowy MMORPG w produkcji - Hero's Journey

Twórcy takich gier sieciowych jak DragonRealms, Aliance of Heroes czy CyberStrike 2, po raz kolejny wychodzą naprzeciw oczekiwaniom fanów gier MMORPG, tym razem z tytułem Hero's Journey. Redaktorom serwisu MMGNN udało się przeprowadzić wywiad z pracownikami studia Simutronics, które zaangażowane jest w produkcję tego projektu ale większość szczegółów Hero's Journey trzymana jest w tajemnicy.

Twórcy takich gier sieciowych jak DragonRealms, Aliance of Heroes czy CyberStrike 2, po raz kolejny wychodzą naprzeciw oczekiwaniom fanów gier MMORPG, tym razem z tytułem Hero's Journey. Redaktorom serwisu MMGNN udało się przeprowadzić wywiad z pracownikami studia Simutronics, które zaangażowane jest w produkcję tego projektu aczkolwiek większość szczegółów Hero's Journey trzymana jest w tajemnicy.

Powód takiego postępowania jest prozaiczny - projektanci obawiają się, iż twórcy innych gier typu MMORPG mogliby po prostu „ukraść” ich pomysły i zaadaptować je do własnych gier. Niestety panowie z Simutronics dość mętnie opisali te pomysły - całość sprowadza się to tego, iż w Hero's Journey zobaczymy połączenie elementów rozgrywki znanych z innych gier sieciowych (pewne zaprzeczenie poprzednich stwierdzeń, czyż nie?) oraz nie widziane wcześniej, nowe funkcjonalności.

Tworzenie postaci w grze będzie bardzo elastyczne, po to, aby gracz bardziej zżył się ze swoją postacią. Świat gry to Elanthia, znana z poprzednich MMORPG Simutronics, GemStone IV oraz DragonRealms. Elanthia rozpada się, w przenośni i dosłownie. Kraina została wyniszczona przez wojnę oraz wielki Podział, który rozproszył magię i doprowadził do upadku całych cywilizacji. Na ich pozostałościach narodził się Triumwirat, sprzymierzone organizacje, które usiłują przywrócić świat do jego dawnej świetności. Oczywiście, nie wszystkim podoba się taki rozwój spraw. Jak wszędzie, tak i w tym nowym społeczeństwie istnieją jednostki ogarnięte żądzą władzy lub po prostu zwyczajną wrogością.

I jak na razie tyle wiadomo o nowym projekcie studia Simutronics. Zainteresowanych zapraszam na oficjalną stronę Hero's Journey.