Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2017, 15:30

Games with Gold w kwietniu - Ryse, The Walking Dead: Season Two, Darksiders, Assassin's Creed: Revelations

Dzięki austriackiemu oddziałowi Xboksa poznaliśmy tytuły gier, które pojawią się w przyszłym miesiącu na konsolach Microsoftu w ramach programu Games with Gold. Abonenci w kwietniu otrzymają dostęp do Ryse: Son of Rome oraz The Walking Dead: Season Two na Xboksie One. Na Xboksie 360 pojawią się natomiast Darksiders i Assassin's Creed: Revelations. Oba te tytuły będą także dostępne na Xboksie One w ramach wstecznej kompatybilności.

Games with Gold jest specjalną promocją dla aktywnych abonentów Xbox Live Gold. W jej ramach gracze otrzymują co miesiąc dostęp do pełnych wersji produkcji przeznaczonych na Xboksa 360 oraz Xboksa One. Tytuły przeznaczone na Xboksa One można „ogrywać” do czasu wygaśnięcia subskrypcji, te z Xboksa 360 zostają natomiast w bibliotece na stałe. Najprawdopodobniej w wyniku błędu, na oficjalnej stronie austriackiego oddziału Xboksa na Facebooku pojawiła się informacja, jakie gry pojawią się w ramach Games with Gold w kwietniu. Wiadomość szybko została zdjęta, lecz jak wiadomo, w Internecie nic nie ginie. Czujni użytkownicy NeoGAF-a wszystko skrupulatnie zachowali. Według przecieków zatem w przyszłym miesiącu dla abonentów Xbox Live Gold przygotowano Ryse: Son of Rome oraz The Walking Dead Season Two na Xboksa One, a także Darksiders oraz Assassin's Creed: Revelations na Xboksa 360 i Xboksa One (w ramach wstecznej kompatybilności).

Games with Gold w kwietniu - Ryse, The Walking Dead: Season Two, Darksiders, Assassin's Creed: Revelations - ilustracja #1

Gry na Xboksa One

  • Ryse: Son of Rome (dostępna od 1 do 30 kwietnia) – dynamiczna gra akcji od studia Crytek, twórców między innymi serii Crysis. Gracze wcielają się w niej w rzymskiego legionistę, Mariusa Titusa, który szuka zemsty za śmierć swoich bliskich. Podczas swojej wędrówki będzie zmuszony do niezliczonych walk z barbarzyńskimi hordami. Ryse w dniu swej premiery, która miała miejsce jesienią 2013 roku, stanowił przede wszystkim pokaz możliwości technicznych Xboksa One, lecz rozgrywka, choć krótka, również potrafi przynieść satysfakcję.
  • The Walking Dead - Season Two (dostępna od 16 kwietnia do 15 maja) – kontynuacja serii gier przygodowych od studia Telltale Games, która na stałe wpisała się na karty historii elektronicznej rozrywki. W drugim sezonie wcielamy się w znaną z poprzedniczki jedenastoletnią Clementine, która próbuje przetrwać w świecie po apokalipsie zombie. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów poruszających historii, trudnych wyborów moralnych i sekwencji QTE.

Przypominamy, że do 31 marca nadal można załapać się na Layers of Fear, natomiast do 15 kwietnia można ściągnąć Evolve Ultimate Edition.

Gry na Xboksa 360 i Xboksa One w ramach wstecznej kompatybilności

  • Darksiders (dostępna od 1 do 15 kwietnia) – trzecioosobowa gra akcji z elementami RPG od studia Vigil Games. Gracze wcielają się w niej w postać Wojny, jednego z Czterech Jeźdźców Apokalipsy, który po przybyciu na Ziemię odkrywa, że został zdradzony. Ścigany zarówno przez agentów Piekła, jak i Nieba, próbuje odkryć, kto stoi za wplątaniem go w to całe zamieszanie. Aby to zrobić, musi przemierzyć postapokaliptyczny świat i odzyskać swojego rumaka oraz utracone zdolności.
  • Assassin’s Creed: Revelations (dostępna od 16 do 30 kwietnia) – jeden z elementów olbrzymiego uniwersum stworzonego przez studio Ubisoft oraz ostatnia część „trylogii Ezia”. Gracze ponownie wcielają się w niej w postać Ezio Auditore da Firenze, bohatera „dwójki” oraz Brotherhood, który w podeszłym już wieku wyrusza w podróż śladami Altaira, głównego protagonisty pierwszego Assassin’s Creeda. Jego wędrówka prowadzi przez Konstantynopol, gdzie będzie musiał zmierzyć się z Templariuszami tworzącymi olbrzymią armię. Revelations zawiera liczne usprawnienia względem poprzedniczek, lecz trzon zabawy pozostaje ten sam. Zatem zostajemy wrzuceni do sporego otwartego świata, skaczemy po dachach i wykonujemy typowo „asasyńskie” zadania. Atrakcyjna propozycja dla wszystkich fanów parkouru oraz teorii spiskowych.