Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2009, 12:00

Futuremark Games zapowiada ostatnią fazę zamkniętych beta-testów Shattered Horizon

Firma Futuremark Games Studio, znana przede wszystkim z zaprojektowania 3DMarka – programu testującego wydajność komputerów, poinformowała o ostatniej szansie na przystąpienie do zamkniętych beta-testów sieciowej strzelaniny Shattered Horizon.

Studio Futuremark Games – oddział firmy Futuremark Corporation,znanej przede wszystkim z zaprojektowania 3DMarka, programu testującego wydajność komputerów – poinformowało o ostatniej szansie na przystąpienie do zamkniętych beta-testów sieciowej strzelaniny Shattered Horizon.

Futuremark Games zapowiada ostatnią fazę zamkniętych beta-testów Shattered Horizon - ilustracja #1

Aby otrzymać możliwość wzięcia udziału w ostatniej fazie bety, która potrwa od 5 do 11 października, należy zarejestrować się na łamach oficjalnego serwisu internetowego gry Shattered Horizon (warto przy okazji poświęcić chwilę na zapoznanie się ze zwiastunem i zrzutami ekranowymi, prezentującymi efektowną oprawę gry). Należy jednak pamiętać, że nie jest jedyny warunek do spełnienia. Tych jest bowiem zdecydowanie więcej.

Do bety mogą bowiem przystąpić tylko pełnoletni mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Europy. Shattered Horizon jest ponadto produkcją, która zadziała wyłącznie na komputerach wyposażonych w systemy operacyjne Windows Vista lub Windows 7, kartę grafiki robiącą użytek z bibliotek DirectX 10, a także dwurdzeniowy procesor. Gracz powinien również posiadać konto na Steamie. Jak więc widać, nie wszyscy z nas będą w stanie spełnić wymagania postawione przez twórców 3DMarka.

Shattered Horizon będzie sieciową strzelaniną, osadzoną w przyszłości. Akcja toczyć się będzie na mapach stanowiących część tzw. Łuku, powstałego na ziemskiej orbicie wskutek potężnej eksplozji, jaka wstrząsnęła Księżycem eksploatowanym za sprawą kopalni. Z tego też względu SH cechować się będzie rozgrywką w całości odbywającą się w stanie nieważkości. Poruszanie postacią będzie możliwe dzięki odrzutowym plecakom oraz zastosowaniu realistycznego systemu fizyki. Walki będą prowadzone przy użyciu wyszukanych rodzajów broni. Skorzystamy z nich w ramach kilku trybów zabawy, w tym Battle, Assault oraz Skirmish. Polecamy Wam zapoznanie się z jedną z naszych poprzednich wiadomości na temat dzieła studia Futuremark Games. Opisaliśmy w niej kilka innych aspektów gry.

Zmagania w stanie nieważkości są w stanie zapewnić wiele emocjonujących momentów. Wiedzą coś o tym fani Dead Space’a, w którym takowy motyw miał swoje pięć minut chwały. Shattered Horizon w całości oparto na tym właśnie pomyśle. Czy finalna wersja gry spełni oczekiwania graczy? Dowiemy się tego pod koniec bieżącego roku.