Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2015, 10:05

autor: Entelarmer

From Software planuje nowe projekty

Prezes studia From Software, Hidetaka Miyazaki, zdradził w rozmowie z serwisem GameSpot plany rozpoczęcia kolejnych projektów, które mogłyby opierać się na kultowej serii Souls. Choć nie poznaliśmy żadnych konkretów, z wypowiedzi ojca Dark Souls wynika, że możemy spodziewać się bardziej futurystycznych produkcji.

Dark Souls III ma stanowić punkt zwrotny w historii serii, ale walki z bossami zapewne pozostaną sporym wyzwaniem. - From Software planuje nowe projekty - wiadomość - 2015-08-10
Dark Souls III ma stanowić punkt zwrotny w historii serii, ale walki z bossami zapewne pozostaną sporym wyzwaniem.

Na zakończonych wczoraj targach gamescom nazwa Dark Souls przewijała się dość często, tak w formie kolejnej odsłony serii (Dark Souls III), jak i tytułów niepochodzących od studia From Software, jak choćby ujawniony przez Deck 13 The Surge, które ma być – w największym skrócie – Dark Souls w klimatach science-fiction. Wygląda jednak na to, że twórcy oryginalnych „Mrocznych Dusz” mają podobny pomysł lub też zainspirowali się projektem deweloperów stojących za Lords of the Fallen. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Hidetaki Miyazakiego, ojca serii oraz od maja prezesa From Software, z którym serwis Gamespot przeprowadził wywiad na temat przyszłych projektów studia. Już wcześniej słyszeliśmy, że trzecia (czwarta przy uwzględnieniu Demon’s Souls) odsłona serii Souls będzie punktem zwrotnym w historii cyklu, co Miyazaki podkreślił odpowiadając na pytanie, czy zamierza przenieść serię w inne realia (na przykład science-fiction):

Dark Souls to dzieło mojego życia. Wszystko, co dodałem do Dark Souls III, jest oparte na moich osobistych upodobaniach. Ale Dark Souls III to także punkt zwrotny dla marki”.

Przedstawiciel wspomnianego serwisu spróbował dopytać, czy Miyazaki ma zamiar zagłębić się we wspomniane klimaty fikcji naukowej, czy też interesowałaby go tematyka mechów (chociażby w formie przeniesienia podstawy Soulsów). To drugie byłoby o tyle sensowne, że Miyazaki ma już pewne doświadczenie w tej tematyce (seria Armored Core). Ojciec serii ograniczył się do stwierdzenia, że na pewno chciałby zastosować w nich słynny „Dotyk Miyazakiego” (którym to terminem powszechnie określa się specyficzny charakter gier tego twórcy, choć konia z rzędem temu, kto poda definicję owego „Miyazaki Touch”, która zadowoli wszystkich), a jako prezes From Sotfware zamierza rozpocząć kilka nowych projektów. Jakich? Tu również Japończyk nie był chętny do zdradzenia planów studia, ograniczając się do prostego „chcę pracować nad czymś nowym” oraz wyrażenia swojego zadowolenia z zainteresowania tym tematem.

Jakie nowy wyzwania szykuje dla graczy From Software? - From Software planuje nowe projekty - wiadomość - 2015-08-10
Jakie nowy wyzwania szykuje dla graczy From Software?

Niechęć Miyazakiego do podania konkretów nie powinna dziwić. Zapewne From Software obecnie skupia się na Dark Souls III, a wszelkie inne projekty prawdopodobnie nie wyszły jeszcze poza sferę luźnych pomysłów. Być może te plany będą się krystalizować wraz z kończeniem prac nad „trójką” i jej zbliżającą się premierą PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, która ma odbyć się w przyszłym roku.