Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 sierpnia 2015, 09:25

autor: Renox

Blade Runner 2 – zdjęcia do filmu ruszą latem 2016 roku

Zgodnie z najnowszymi informacjami, zdjęcia do filmu Blade Runner 2 (Łowca Androidów 2) ruszą w 2016 roku. Chociaż informacji na temat tej produkcji jest obecnie niewiele, wiadomo na przykład, że fabuła rozgrywać się będzie kilkadziesiąt lat po wydarzeniach z „jedynki”. W rolę Ricka Deckarda ponownie wcielić się ma Harrison Ford.

Harrison Ford powróci w Blade Runner 2. - Blade Runner 2 – zdjęcia do filmu ruszą latem 2016 roku - wiadomość - 2015-08-10
Harrison Ford powróci w Blade Runner 2.

Informacja na temat kontynuacji Łowcy Androidów (Blade Runner) z 1982 roku wyraźnie podzieliła zainteresowanych. Część osób stwierdziła, że sequel jest w tym przypadku zbędny, argumentując, iż twórcy mogą tym sposobem narazić na szwank to kultowe uniwersum. Inni przyznali zaś, że druga część tego bądź co bądź znakomitego filmu jak najbardziej im pasuje. Jeżeli należycie do tej drugiej grupy, to z pewnością zainteresują Was najświeższe wiadomości na temat Blade Runner 2, które opublikowane zostały w serwisie Venture Capital Post. Zgodnie z najnowszymi informacjami, zdjęcia do filmu ruszą latem 2016 roku. Fabuła osadzona zostanie kilkadziesiąt lat po wydarzeniach z „jedynki”, chociaż to wszystko, co możemy w tej chwili napisać o przygotowanym scenariuszu.

W rolę Ricka Deckarda, a więc głównego bohatera Łowcy Androidów, ponownie wcielić się ma Harrison Ford. To jednak nie jedyna hollywoodzka gwiazda, której fani mogą się w omawianej produkcji spodziewać. W obsadzie znaleźć się ma także Ryan Gosling, kanadyjski artysta, który często uznawany jest za najlepszego aktora swojego pokolenia. Jeżeli zaś chodzi o reżysera, od niedawna wiadomo, że w tym przypadku możemy mówić o swoistej kolaboracji dwóch utalentowanych operatorów - Denisa Villeneuve’a oraz Rogera Deakinsa. Co ciekawe, Blade Runner 2 nie będzie pierwszym owocem współpracy obu wymienionych panów. Wcześniej pracowali wspólnie bowiem przy takich filmach jak Prisoner (2013) oraz Sicario (2015), a to bardzo dobrze wróży na przyszłość kontynuacji leciwego Łowcy Androidów.

Więcej informacji na temat omawianej produkcji ujawnionych zostanie najpewniej na przestrzeni kolejnych miesięcy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.