Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2011, 13:47

autor: Hed

Fortnite inspirowany Minecraftem – kolejne informacje o nowej grze Epic Games

Nowa gra studia Epic Games, czyli Fortnite, jest inspirowana Minecraftem. Potwierdził to jeden z jej producentów, który odpowiedział na kilka pytań fanów. Budowanie, eksploracja podziemi, poziomy doświadczenia, tworzenie własnych broni – między innymi takie elementy zobaczymy w tytule tworzonym przez autorów Gears of War i Unreal.

Firma Epic Games potwierdziła, że nowa gra Fortnite jest inspirowana popularnym niezależnym hitem Minecraft i spodoba się fanom budowania. Producent nie chce jeszcze mówić o docelowych platformach, czy modelu finansowym tytułu, ale przekazał kilka ogólnych uwag na jego temat. Dzięki nim otrzymaliśmy w końcu czytelniejszy obraz gry, pokazanej na razie tylko na zwiastunie.

Informacje o Fortnite przedstawił Lee Perry, główny producent tytułu (na swoim koncie Twitter). Perry napisał między innymi, że gra przypomina w znacznym stopniu Minecrafta, a prace nad nią trwają dopiero od kilku miesięcy. Zdaniem producenta, wiele odpowiedzi na temat produkcji kryje się w zwiastunie: oglądamy w nim między innymi wysadzanie i budowanie budynków.

Scena, w której postacie wysadzają budowlę w celu zebrania surowców podobno będzie normalką w grze. Nie jest to też prosty skrypt, bo Fortnite pozwoli w dowolny sposób kreować pewne elementy świata. Perry wyjaśnił, że Minecraft pozwala nam zbudować wszystko co chcemy, a gra Epic Games skupi się na stawianiu budynków. Autorzy chcą najwidoczniej stworzyć dynamiczny świat.

Przedstawiciel studia znanego z Gears of War wspomniał też o takich elementach mechaniki rozgrywki jak tworzenie broni i pułapek, poziomy doświadczenia, eksploracja podziemi, bitwy z bossami, drużynowa walka o przetrwanie i zbieranie trudno dostępnych przedmiotów. Podobno szanse na to, że zobaczymy takie atrakcje w Fortnite są duże.

Wygląda na to, że studio Epic Games zamierza przekuć lubianą przez graczy swobodę działania i kreowania otoczenia na produkcję konsolową z bardziej ukierunkowaną rozgrywką. Sama gra powstaje podobno w atmosferze małego, niezależnego studia – pracuje nad nią ekipa pasjonatów. Zobaczymy, czy uda się wykorzystać ich energię do stworzenia kolejnego hitu.

  1. Fortnite – buduj i broń się przed zombie w nowej grze twórców Gears of War