Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2019, 14:35

Football Manager 2020 bestsellerem w Europie

Pierwszy tydzień po premierze okazał się bardzo udany dla gry Football Manager 2020. W cotygodniowym raporcie sprzedaży z regionu EMEAA produkcja Sports Interactive zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając m.in. Star Wars Jedi: Fallen Order, Call of Duty oraz Pokemony.

Piłkarski menadżer Sports Interactive zaliczył bardzo udany debiut. - Football Manager 2020 bestsellerem w Europie - wiadomość - 2019-12-01
Piłkarski menadżer Sports Interactive zaliczył bardzo udany debiut.

Seria Football Manager bez wątpienia cieszy się sporą popularnością, ale nie jest to chyba cykl, który spodziewalibyśmy się znaleźć na pierwszym miejscu listy bestsellerów. Tymczasem ostatni raport z regionu EMEAA (Europa, Środkowy Wschód, Azja i Afryka) podaje, że w tygodniu zakończonym 24 listopada Football Manager 2020 był najlepiej sprzedającą się grą na rynku (via GamesIndustry.biz). Tym samym produkcja zdołała wyprzedzić Star Wars Jedi: Upadły zakon oraz nowe Pokemony, mimo że te gry miały więcej czasu na przyciągnięcie nabywców (wszystkie zadebiutowały w niedzielę 15 listopada; nowe FM ukazało się 19 listopada).

Trzeba jednak uczciwie dodać, że te trzy tytuły zdołały załapać się do pierwszej trójki poprzedniego zestawienia, choć miały na to zaledwie dzień (jeśli nie liczyć zamówień przedpremierowych). Co więcej, w przypadku Pokemonów Nintendo jak zwykłe nie podało wyników sprzedaży cyfrowej. Niemniej studio Sports Interactive ma powody do zadowolenia, zwłaszcza że jego dzieło pokonało też stałych bywalców pokroju FIF-y 20 oraz ostatniego Call of Duty, a Football Manager 2020 zostało wydane tylko na jednej platformie (PC).

#

Tytuł gry:

1.

Football Manager 2020

2.

Star Wars Jedi: Fallen Order

3.

Call of Duty: Modern Warfare

4.

FIFA 20

5.

Pokémon Sword

6.

Pokémon Shield

7.

Grand Theft Auto V

8.

Luigi's Mansion 3

9.

Need for Speed: Heat

10.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Jeśli nie liczyć tego „wybryku”, na liście doszło tylko do jednej drastycznej zmiany. Otóż gracze przypomnieli sobie o Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, które z 26. miejsca wskoczyło na ostatnią pozycję. Dobrze wypadły też Need for Speed: Heat oraz Luigi’s Mansion 3, utrzymując się w pierwszej dziesiątce. W zestawieniu nie zabrakło również Grand Theft Auto V, wciąż cieszącego się sporą popularnością mimo ponad sześciu lat od premiery gry na konsolach siódmej generacji.

Lista bestsellerów nie może obejść się bez GTA V. - Football Manager 2020 bestsellerem w Europie - wiadomość - 2019-12-01
Lista bestsellerów nie może obejść się bez GTA V.