Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2019, 08:46

autor: Aquma

Na Star Citizen zebrano już ćwierć miliarda dolarów

Deweloperzy ze studia Cloud Imperium Games mają powody do zadowolenia. W ramach zbiórki crowdfundingowej na Star Citizen zebrano już przeszło 250 milionów dolarów.

Star Citizen pokonuje kolejną granicę. - Na Star Citizen zebrano już ćwierć miliarda dolarów - wiadomość - 2019-12-02
Star Citizen pokonuje kolejną granicę.

Zgodnie z danymi zaprezentowanymi na oficjalnej stronie gry, w ramach zbiórki społecznościowej na Star Citizen - ambitny symulator kosmiczny autorstwa Chrisa Robertsa (twórcy serii Wing Commander) i studia Cloud Imperium Games - zebrano już ponad 251 mln dolarów. Do uzyskania takiej kwoty potrzeba było siedmiu lat - (zbiórka rozpoczęła się w październiku 2012 roku). Co ciekawe, początkowym celem było zdobycie... 2 mln dol.

W ostatnich dniach suma zebrana przez deweloperów rośnie bardzo dynamicznie, regularnie pokonując granicę 1, a nawet 1,5 mln dolarów dziennie (obrazuje to poniższa grafika). Najprawdopodobniej zawdzięczamy to trwającej promocji, w ramach której można za darmo testować statki kosmiczne dostępne w grze. Tego typu akcje często przynoszą twórcom bardzo duże zyski.

Zbiórka na Star Citizen w liczbach. - Na Star Citizen zebrano już ćwierć miliarda dolarów - wiadomość - 2019-12-02
Zbiórka na Star Citizen w liczbach.

Przypominamy, że Star Citizen jest dostępny w ramach wczesnego dostępu, wyłącznie na komputerach PC. W połowie grudnia produkcja doczeka się nowej zawartości i funkcji (m.in. kolejnej planety oraz tzw. Planet Tech V4). Niedawno udostępniono też dwa obszerne gameplaye prezentujące grę w akcji.

  1. Star Citizen - strona oficjalna