Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2004, 16:38

autor: Speed

Football Manager 2005 coraz lepszy - nadchodzi pierwsza łata

Od polskiej premiery Football Managera 2005, nowej gry studia Sports Interactive minęło dobrych kilkanaście dni. Warto przyjrzeć się wydarzeniom, które miały miejsce w tym czasie na polskiej oraz światowej scenie managerskiej.

Od polskiej premiery Football Managera 2005, nowej gry studia Sports Interactive minęło dobrych kilkanaście dni. Warto przyjrzeć się wydarzeniom, które miały miejsce w tym czasie na polskiej oraz światowej scenie managerskiej.

Football Manager 2005 coraz lepszy - nadchodzi pierwsza łata - ilustracja #1

Hej, hej! – Ju-Es-Ej!

Premiera gry miała miejsce praktycznie już we wszystkich krajach. Nie można jednak zapominać o Amerykanach oraz naszych sąsiadach, Czechach, którzy w finalną wersję Football Managera 2005 okazji zagrać jeszcze nie mieli. Jak ogłosił Marc Duffy, jedna z ważniejszych postaci z obozu producenta, gra zadebiutuje w obu krajach dokładnie 6 grudnia, a nie jak wcześniej mówiono 30 listopada. Poślizgu za Wielką Wodą oficjalnie nie wytłumaczono, natomiast jeśli chodzi o opóźnienie w Czechach – powodem są tu przedłużające się prace nad czeską wersją językową.

Świeżość, świeżość widzę

Z opublikowanej niedawno u nas recenzji FM 2005 dowiedzieć mogliście się, że baza danych w grze jest troszkę przestarzała. Na szczęście dwoje ambitnych polskich graczy – Robi Robson oraz GeedieZ skupieni pod banderolą serwisu CM Revolution, rozpoczęli już prace nad nieoficjalnym dodatkiem w całości aktualizującym bazę. Autorzy zapowiadają świeże kadry wszystkich klubów, z głównym naciskiem na ligę polską. Premiera uaktualnienia już na Mikołajki, 6 grudnia!

Łatka tu, łatka tam...

Do tej pory, przy okazji gier z serii Championship Manager (przypomnijmy, że za jej realizację odpowiada właśnie SI), producenci wypuszczali po kilka nakładek, zmuszając graczy do częstego pobierania i instalowania łatek. Tym razem sytuacja wygląda zgoła odmiennie, gdyż nauczeni doświadczeniem programiści z SI Tower skrupulatnie przygotowują pierwszy patch. Lista zmian i poprawek jest bardzo rozpięta, znalazły się na niej nawet wzmianki o lidze polskiej (a mianowicie Polska przynależy już do Wspólnoty Europejskiej). Ostatnio poinformowano, że rozpoczęły już się wnikliwe testy wewnątrz siedziby firmy, wobec czego można w najbliższej przyszłości wyczekiwać końca prac.

Football Manager 2005 coraz lepszy - nadchodzi pierwsza łata - ilustracja #2

 

Większą ilość nowinek ze świata Football Managera 2005 znajdziecie na polskim serwisie CM Revolution. Spragnionych wiedzy zapraszamy również na łamy naszego serwisu: