Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2011, 12:27

Film animowany Rango doczeka się przeglądarkowej adaptacji

Przyzwyczailiśmy się już, że wysokobudżetowym filmom animowanym towarzyszą oparte na ich kanwie gry. Najnowszym przykładem tego trendu będzie przeglądarkowe Rango: The WORLD.

Przyzwyczailiśmy się już, że wysokobudżetowym filmom animowanym towarzyszą oparte na ich kanwie gry. Najnowszym przykładem tego trendu będzie przeglądarkowe Rango: The WORLD.

Film animowany Rango doczeka się przeglądarkowej adaptacji - ilustracja #1

Gra jest efektem współpracy Paramount Digital Entertainment ze studiem deweloperskim Funtactix. Gracze wpierw stworzą bohatera, a następnie w jego skórze odwiedzą świat znany ze srebrnego ekranu. Oczywiście, zabawa nie będzie jedynie polegała na podziwianiu widoków. Wirtualne uniwersum pełne ma być barwnych postaci, zadań do wypełnienia oraz wielu ciekawych mini gierek. Każdy gracz otrzyma też własne lokum, którego wygląd będzie można dostosować do własnych upodobań.

Rango: The WORLD to pierwszy tytuł korzystający z opracowanego przez Funtactix silnika WORLD. Według twórców pozwala on na wprowadzenie do gry przeglądarkowej elementów graficznych z samego filmu. Jeśli obietnice te zostaną spełnione to dostaniemy prawdziwie imponującą wizualnie produkcję. Rango: The WORLD zadebiutować ma 4 marca tego roku.

Film animowany Rango doczeka się przeglądarkowej adaptacji - ilustracja #2

Kadr z filmu.

Film animowany Rango opowiada o przygodach tytułowego kameleona, który do niedawna zamieszkiwał domowe terrarium. Na skutek nieprzewidzianych okoliczności trafia jednak do umieszczonego na pustyni Mojave pełnego przestępców miasteczka Brud. Rango przez całe swoje życie uważał się za bohatera, dlatego postanawia zostać czymś w rodzaju lokalnego szeryfa. Film wyreżyserował znany z trylogii Piraci z Karaibów Gore Verbinski, a w wersji oryginalnej głosu kameleonowi użyczył Johnny Depp. Warto nadmienić, że Rango: The WORLD to nie jedyna gra tworzona w oparciu o tę licencję. W marcu na PlayStation 3, Xboksa 360, Wii oraz NDS wydana zostanie zręcznościówka autorstwa zespołu Artificial Mind & Movement zatytułowana Rango The Video Game.