Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2021, 16:35

FIFA 22 z pierwszym patchem; słabsi bramkarze i lepsi sędziowie

FIFA 22 otrzymała pierwszy duży patch, który zmienia sporo w zachowaniu bramkarzy i sędziów. Gracze powinni być zadowoleni z aktualizacji, wpływającej pozytywnie na balans rozgrywki.

FIFA 22 zadebiutowała 1 października (choć abonenci EA Play mogli zagrać już wcześniej) i zebrała bardzo dobre oceny od recenzentów, a także przyzwoite noty od graczy. W sieci można znaleźć jednak także głosy, krytyki wytykające produkcji różne błędy. EA Sports zdaje się być świadome zaistniałej sytuacji i wczoraj wieczorem opublikowało pierwszy patch do FIF-y 22. Wpływa on przede wszystkim na grę bramkarzy, pracę sędziów i zachowanie sztucznej inteligencji. Póki co dostępny jest jedynie dla posiadaczy pecetowej wersji, na konsolach powinien pojawić się w ciągu kilku najbliższych dni.

Pierwszą i najbardziej oczekiwaną przez graczy zmianą wprowadzoną w pierwszym patchu jest zmniejszenie efektywności interwencji bramkarzy przy strzałach wykonywanych wewnątrz pola karnego. Do tej pory mieliśmy do czynienia z sytuacjami, w których niektórzy golkiperzy zamieniali się w prawdziwe maszyny, wyłapujące nawet bomby z dwóch metrów w okienko. Jednocześnie nieco poprawiono skuteczność parad podczas bronienia finezyjnych strzałów z dystansu – to także dobra wiadomość, bo wpadały one zdecydowanie zbyt często.

Ponadto EA gwarantuje, że od teraz logika zachowania sędziów ma być nieco lepsza. Mowa tutaj o zmniejszeniu częstotliwości dyktowania rzutów karnych oraz niegwizdaniu fauli w przypadku idealnie wymierzonego wślizgu.

Na koniec warto też wspomnieć o udoskonalonej sztucznej inteligencji, która według EA Sports ma wpłynąć na lepsze ustawianie się obrońców, szczególnie podczas bronienia kontrataków przy rzutach rożnych. Do tej pory było to sporym problemem i zdarzało się, że blok defensywny rozchodził się na wszystkie strony przy długich piłkach.

Trzeba przyznać, że wymienione powyżej zmiany wydają się dość rozsądne i mogą usprawnić i tak udany tytuł. Poza najbardziej widocznymi działaniami wpływającymi bezpośrednio na gameplay, twórcy poprawili także pewne aspekty trybu kariery, Volty czy Wirtualnych Klubów. Pełną listę nowości wprowadzonych w pierwszej aktualizacji znajdziecie tutaj.

FIFA 22 trafiła 1 października 2021 roku na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One, Xboksa Series X/S, pecety i Google Stadię. Na Nintendo Switchu możecie zagrać w okrojoną wersję nazwaną FIFA 22: Legacy Edition.