Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2018, 10:15

autor: Entelarmer

Farming Simulator 19 najczęściej kupowaną cyfrową grą w czarny piątek

Farming Simulator 19 był najczęściej kupowaną grą z dystrybucji cyfrowej w tygodniu czarnego piątku m.in. w Europie i Afryce. W rankingu łączącym sprzedaż cyfrową i pudełkową natomiast prowadziła FIFA 19. Tak wynika z zestawienia podsumowującego sprzedaż gier w okresie od 19 do 25 listopada, opublikowanego przez firmę B2Boost.

Zestawienie za Czarny Piątek zasadniczo nie dziwi, ale na liście znalazła się jedna zupełnie nieoczekiwana produkcja. - Farming Simulator 19 najczęściej kupowaną cyfrową grą w czarny piątek - wiadomość - 2018-12-02
Zestawienie za Czarny Piątek zasadniczo nie dziwi, ale na liście znalazła się jedna zupełnie nieoczekiwana produkcja.

Listopad jest już za nami, ale wypadałoby wrócić do niego na moment nim zaczniemy się szykować na nadchodzące święta. Serwis Gamesindustry.biz opublikował zestawienie sprzedaży gier z ponad 40 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Australii za okres od 19 do 25 listopada. Dla przypomnienia – był to tydzień czarnego piątku, co prawda dawniej bardziej kojarzonego z Ameryką, ale ostatnio budzącego większe emocje również po naszej stronie Atlantyku. Autorzy listy z firmy B2Boost na zlecenie ISFE uwzględnili sprzedaż cyfrową i detaliczną, przy czym w tym drugim przypadku dane zebrano tylko z dziesięciu europejskich krajów, w tym z Polski.

#

Tytuł gry

1.

FIFA 19

2.

Spider-Man

3.

Battlefield V

4.

Farming Simulator 19

5.

Call of Duty: Black Ops IIII

6.

Assassin’s Creed Odyssey

7.

Red Dead Redemption 2

8.

God of War

9.

Pokemon: Let’s Go, Pikachu!

10.

Detroit: Become Human

Zasadniczo zestawienie wygląda tak, jak można by się spodziewać. Do pierwszej dziesiątki załapały się głośne produkcje z ostatnich miesięcy takie jak Red Dead Redemption II, Battlefielda V, Call of Duty: Black Ops IIII oraz FIFA 19. Ten ostatni tytuł zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając Spider-Mana oraz ostatniego Battlefielda. Na listę wróciły też dwie starsze produkcje: Detroit: Become Human oraz God of War. Na listę załapało się też Pokemon: Let’s Go, Pikachu!, co raczej nie dziwi w kontekście doniesień o bardzo dobrej sprzedaży nowego duetu serii Pokemon (w pierwszym tygodniu po premierze zakupiono ponad 3 miliony egzemplarzy obu gier).

FIFA pobiła rywali pod względem łącznej sprzedaży, ale musiała ulec rolnikom w dystrybucji cyfrowej. - Farming Simulator 19 najczęściej kupowaną cyfrową grą w czarny piątek - wiadomość - 2018-12-02
FIFA pobiła rywali pod względem łącznej sprzedaży, ale musiała ulec rolnikom w dystrybucji cyfrowej.

Niemniej jest jedna pozycja, która może dziwić postronnego obserwatora. Na czwartym miejscu w zestawienie sprzedaży znalazła się dość nieoczekiwana produkcja – Farming Simulator 19. Co więcej, tegoroczna odsłona rolniczej serii studia GIANTS Software była najczęściej pobieraną grą w dystrybucji cyfrowej w okresie 19-25 listopada. Nowy Farming Simulator był także jedyną multiplatformową grą, która najlepiej sprzedała się w wersji PC, a nie PS4.

W teorii nie jest to większym zaskoczeniem. Już w trzy dni po premierze pecetowe wydanie trafiło do około 284 tysięcy użytkowników Steama, a na rynku dostępne były również wersje na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Nie zmienia to jednak faktu, że ta niszowa produkcja zdołała pobić w omawianym okresie takie bestsellery jak FIFA 19Red Dead Redemption II. Szwajcarskie studio ma więc wszelkie powody do zadowolenia.