Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2014, 04:38

Far Cry 4 – edycja kolekcjonerska i kilka nowych screenów

Oprócz dwóch zapisów rozgrywki, podczas targów E3 firma Ubisoft ujawniła także zawartość edycji kolekcjonerskiej gry Far Cry 4. Ekskluzywne wydanie będzie nosiło nazwę Kyrat Edition, a w jego skład wejdzie m.in. figurka Pagana Mina i plakat propagandowy dyktatora. Przy okazji do sieci trafiło kilka screenów z omawianego tytułu.

Far Cry 4 w skrócie:
  • Producent: Ubisoft Montreal i inne studia
  • Gatunek: sandboksowy FPS
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4
  • Termin premiery: 18 listopada 2014

Redagując kolejne wiadomości, trudno nie odnieść wrażenia, że Far Cry 4 to jedna z najgłośniejszych gier tegorocznej edycji targów E3. Zaczęło się od filmu z sekwencją wprowadzającą do zabawy, potem zobaczyliśmy kilka minut „właściwego” zapisu rozgrywki, a teraz firma Ubisoft ujawniła zawartość edycji kolekcjonerskiej czwartego Far Cry’a, nazwanej Kyrat Edition. W jej skład wejdzie 20-centymetrowa figurka Pagana Mina (ukazanego na tronie, w pozycji zbliżonej do tej z okładki gry), plakat propagandowy dyktatora, oprawiony w skórę dziennik podróży i wielkoformatowy plakat kraju Kyrat – a wszystko to opakowane w gustowne pudełko kolekcjonerskie. Co więcej, kupując Kyrat Edition, wejdziemy w posiadanie wszystkiego, co oferuje edycja limitowana, czyli trzech dodatkowych misji do trybu jednoosobowego (minikampania Hurk’s Redemption) oraz nowej broni – harpuna.

Wizualizacja edycji kolekcjonerskiej (Kyrat Edition) gry Far Cry 4.

Niestety, nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądała kwestia dostępności „kolekcjonerki” na polskim rynku ani ile wyniesie u nas jej cena. Niemniej, pewne wyobrażenie na ten temat daje nam fakt, że w Ameryce Północnej omawiane wydanie można dostać za 129,99 dolarów (w przeliczeniu około 400 zł), niezależnie od wybranej platformy sprzętowej (oferta sklepu GameStop).

Na koniec polecam Waszej uwadze garść nowych screenów z Far Cry 4 – poniżej prezentujemy część z nich, resztę znajdziecie w naszej galerii. Przypomnijmy, że premiera gry nastąpi 18 listopada tego roku. Zbrojne wycieczki po malowniczym kraju Kyrat staną się udziałem posiadaczy pecetów oraz konsol Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One i PlayStation 4.

Z odpowiednio uzbrojonym szoferem za kierownicą nawet tak niepozorny pojazd może stać się śmiertelnie niebezpieczny.

Czyżby kolega panicznie bał się małych futrzaków?

Jeśli Pagan Min rozmawia z Tobą, trzymając w dłoni nóż, wiedz, że coś się dzieje.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej