Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2013, 11:46

autor: qjin

Far Cry 3: Blood Dragon zadebiutuje już w maju

Wszystko wskazuje na to, że gra Far Cry 3: Blood Dragon, choć początkowo traktowana jako żart primaaprilisowy, jest prawdziwym tytułem, który najprawdopodobniej wyjdzie na PC, Xbox 360 i PlayStation 3 już 1 maja 2013 roku. Dodatek nie będzie wymagać kopii gry Far Cry 3 do uruchomienia.

Screen z pierwszego rozszerzenia do gry Far Cry 3 - Far Cry 3: Blood Dragon zadebiutuje już w maju? - wiadomość - 2013-04-08
Screen z pierwszego rozszerzenia do gry Far Cry 3

Mimo że już na początku marca pojawiły się sygnały o Far Cry 3: Blood Dragon, to wielu graczy uznało to za żart, w czym upewnili się po tym, jak 1 kwietnia, na Prima Aprilis, firma Ubisoft opublikowała pierwszy zwiastun. Jednakże po ujawnieniu kolejnych informacji o dodatku, wraz z udostępnieniem pierwszych obrazków z rozgrywki, można sądzić, że gra bynajmniej nie jest żartem, a faktycznie znajduje się w produkcji.

Far Cry 3: Blood Dragon na stronie Xbox Live Marketplace - Far Cry 3: Blood Dragon zadebiutuje już w maju? - wiadomość - 2013-04-08
Far Cry 3: Blood Dragon na stronie Xbox Live Marketplace

W tym przekonaniu jeszcze bardziej utwierdza nas to, że Far Cry 3: Blood Dragon pojawił się na stronie sklepu cyfrowej dystrybucji Xbox Live Marketplace. Jak wynika z umieszczonego tam opisu, gra wyjdzie 1 maja bieżącego roku. Co więcej, ma być dostępnym jedynie w elektronicznej dystrybucji samodzielnym rozszerzeniem, a co za tym idzie – nie będzie wymagać podstawowej wersji Far Cry 3.

W grze wcielimy się w sierżanta Reksa Colta i przeniesiemy się do futurystycznej wersji 2007 roku. Świat gry ma być otwarty i pokręcony na całego. Klimatem przypominać będzie filmy science-fiction rodem z lat 80. XX wieku, czyli złotej ery VHS (Terminator, Obcy, Komando FOKI). Główna postać Far Cry 3: Blood Dragon, cyberkomandos, trafi na tropikalną wyspę pochłoniętą chaosem, powstałym w wyniku wybuchu wojny nuklearnej. Do jego zadań należeć będzie m.in. walka z armią cyborgów, mutantów i krwiożerczych smoków, a także odbicie dziewczyny i uratowanie świata, jak na prawdziwego bohatera przystało. Z opisu wynika, że pierwsze rozszerzenie do jednej z najlepszych gier ubiegłego roku będzie jeszcze bardziej zakręcone i humorystyczne niż podstawka. Czyżby Ubisoft poszedł drogą, jaką obrało studio Volition Inc. przy tworzeniu kolejnych części popularnej serii Saints Row?

Jeden z pierwszych obrazków z gry Far Cry 3: Blood Dragon - Far Cry 3: Blood Dragon zadebiutuje już w maju? - wiadomość - 2013-04-08
Jeden z pierwszych obrazków z gry Far Cry 3: Blood Dragon

Far Cry 3: Blood Dragon trafi prawdopodobnie na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 tylko w cyfrowym wydaniu. Będzie to samodzielny dodatek, niewymagający podstawowej wersji gry. Wydaje się, że oficjalne potwierdzenie tytułu przez koncern Ubisoft to wyłącznie kwestia czasu.

Far Cry 3: Blood Dragon to tytuł, którego chyba niewielu się spodziewało. Studio Ubisoft Montreal postanowiło przenieść grę w bardziej pokrętne i nietuzinkowe klimaty rodem z filmów ze złotej ery kaset wideo. Podobnie jak w podstawowej wersji Far Cry’a 3, tak i w dodatku trafimy w objęcia tropikalnej wyspy. Jako sierżant Rex „Power” Colt uratujemy świat najprawdopodobniej już na początku maja. Przewidujemy premiery na następujące platformy sprzętowe: PC, PS3 i X360.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Far Cry 3: Blood Dragon

Far Cry 3: Blood Dragon