Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2013, 12:06

autor: moir

Far Cry 3: Blood Dragon – nadchodzi pierwsze rozszerzenie Gry Roku 2012?

Pojawiające się w sieci informacje sugerują, że w najbliższym czasie zapowiedziany zostanie pierwszy dodatek do Far Cry 3, zatytułowany Blood Dragon. Jednym ze źródeł owej plotki jest sam Jeffrey Yohalem, główny scenarzysta gry.

Czy Ubisoft rzeczywiście szykuje pierwszy dodatek do Far Cry 3? - Far Cry 3: Blood Dragon – nadchodzi pierwsze rozszerzenie Gry Roku 2012? - wiadomość - 2013-03-07
Czy Ubisoft rzeczywiście szykuje pierwszy dodatek do Far Cry 3?

Zaprezentowane poniżej informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone przez firmę Ubisoft. Nie należy traktować tej wiadomości jako oficjalnej zapowiedzi Far Cry 3: Blood Dragon.

Far Cry 3, trzecia odsłona popularnej serii strzelanek, podbiła serca graczy na całym świecie. Gra nie tylko radzi sobie znakomicie na płaszczyźnie ilości sprzedanych kopii, ale jest także dla wielu najlepszą produkcją ubiegłego roku. Nic więc dziwnego, że Ubisoft kuje żelazo póki gorące i najprawdopodobniej niedługo zapowie pierwsze rozszerzenie gry – Blood Dragon.

Plotki dotyczące nadchodzącego rozszerzenia zapoczątkował Jeffrey Yohalem, główny scenarzysta Far Cry 3, który w rozmowie z serwisem Joystiq wyraźne sugerował, że pracuje nad czymś związanym ze wspomnianym tytułem.

Pracuję obecnie nad czymś, co gdy w końcu zostanie oficjalnie ogłoszone, zapewne zaskoczy wiele osób. Zdecydowanie jest to jedna z tych rzeczy adekwatnych do powiedzenia, że należy kuć żelazo póki jest gorące.

Kolejną poszlaką w sprawie okazała się być brazylijska strona ratingowa, na której opublikowana została nowa pozycja, zatytułowana Far Cry 3: Blood Dragon. Jak podaje ów serwis, gra ma być dostępna dokładnie na tych samym platformach sprzętowych co oryginał, a mianowicie PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Całości dopełniły zamieszczone na forum NeoGAF grafiki dotyczące tajemniczego rozszerzenia, rzekomo pochodzące z platformy Xbox Live Arcade.

Powyższe informacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez głównego zainteresowanego, firmę Ubisoft. Choć wydają się one być wysoce prawdopodobne, w chwili obecnej pozostaje jedynie czekać na komentarz deweloperów. Po sukcesie odniesionym przez Far Cry 3, autorzy na pewno nie każą nam zbyt długo czekać na kolejną odsłonę serii.