Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2013, 09:38

autor: Adrian Werner

Far Cry 3: Blood Dragon - pierwsze screeny

W sieci pojawił się obszerny zestaw screenów z Far Cry 3: Blood Dragon. Wszystko wskazuje na to, że projekt jest autentyczną grą, a nie jedynie żartem prima aprilisowym.

Zestaw screenów dowodzi, że Far Cry 3: Blood Dragon jest czymś więcej niż pomysłowym żartem. - Far Cry 3: Blood Dragon - pierwsze screeny - wiadomość - 2013-04-05
Zestaw screenów dowodzi, że Far Cry 3: Blood Dragon jest czymś więcej niż pomysłowym żartem.

Z okazji tegorocznego prima aprilis firma Ubisoft wypuściła zwiastun Far Cry 3: Blood Dragon. Utrzymano go w klimacie niskobudżetowych filmów science-fiction z lat 80-tych ubiegłego wieku, więc wielu graczy uznało, że był to jedynie sprytny żart. W materiale video znalazło się jednak kilka klatek, które wydawały się pochodzić z autentycznej gry. Teraz pojawił się zestaw pierwszych screenów z Far Cry 3: Blood Dragon. Możemy uznać je za potwierdzenie, że projekt nie jest jedynie żartem.

  1. Far Cry 3: Blood Dragon – strona oficjalna

Obrazki opublikowano jedynie na stronie marki Xbox (po czym zostały szybko usunięte) i w chwili pisania tej wiadomości nie ma jeszcze oficjalnego oświadczenia Ubisoftu. Prawdopodobnie gra pozostanie jednak wierna informacjom wypuszczonym 1 kwietnia. Według nich Far Cry 3: Blood Dragon przeniesie nas do 2007 roku, a raczej jego futurystycznej wersji, takiej jaką przewidywały filmy science-fiction z lat 80-tych. Autorzy przedstawią wizję świata pogrążonego w chaosie po wybuchu wojny nuklearnej. Wcielimy się w cyberkomandosa imieniem Rex Power Colt, który zostaje wysłany na tropikalną wyspę w celu zdobycia informacji o ukrytej tam potężnej broni biologicznej.

Far Cry 3: Blood Dragon - pierwsze screeny - ilustracja #2

Wiele wskazuje na to, że Far Cry 3: Blood Dragon ukaże się jedynie w dystrybucji elektronicznej i w rzeczywistości będzie bardziej samodzielnym dodatkiem, niż pełnowymiarową kontynuacją. Możemy zatem spodziewać się, że gra zostanie wydana na te same platformy, co wersja podstawowa, czyli PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

Stworzenie projektu w stylu Blood Dragon nie jest zaskoczeniem. Far Cry 3 okazało się wielkim przebojem, sprzedając się w ponad 4,5 mln egzemplarzy. Jednocześnie od startu kolejnej generacji konsol dzielą nas już tylko miesiące i Ubisoft raczej nie miałoby szans zdążyć z pełnowymiarową kontynuacją. Z tego powodu Far Cry 4 ukaże się zapewne dopiero na PlayStation 4 i następnego Xboksa, a Blood Dragon spełni rolę pożegnania serii z obecnymi konsolami.

Far Cry 3: Blood Dragon - pierwsze screeny - ilustracja #3
Far Cry 3: Blood Dragon - pierwsze screeny - ilustracja #4
Far Cry 3: Blood Dragon - pierwsze screeny - ilustracja #5
Far Cry 3: Blood Dragon - pierwsze screeny - ilustracja #6
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Far Cry 3: Blood Dragon

Far Cry 3: Blood Dragon