Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2021, 11:25

autor: hexx0

Fall Guys trafiło do Księgi rekordów Guinnessa

Fall Guys trafiło do Księgi rekordów Guinnessa. Stało się to za sprawą wersji gry przeznaczonej na PS4, która okazała się najczęściej pobieraną pozycją w historii spośród wszystkich udostępnionych w ramach abonamentu PlayStation Plus.

Popularność w branży gier bywa ulotna. Zdarza się jednak, że dany tytuł osiąga tak duży rozgłos, iż na jego fali zapisuje się w historii złotymi zgłoskami. Taki scenariusz ziścił się w przypadku Fall Guys: Ultimate Knockout – humorystycznego battle royale od Mediatonic i Devolver Digital, które zadebiutowało na PC i PS4 4 sierpnia 2020 roku. Posiadacze konsoli Sony już w dniu premiery mogli odebrać tytuł w ramach abonamentu PlayStation Plus. I właśnie dzięki temu twórcy mogą teraz pochwalić się, że ich dzieło trafiło do Księgi rekordów Guinnessa – jako pozycja najczęściej pobierana w ramach owej subskrypcji oferowanej przez Sony.

Fall Guys trafiło do Księgi rekordów Guinnessa - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/FallGuysGame/status/1441502492030865408.

O sukcesie Fall Guys informowaliśmy Was już w tamtym roku, dokładnie cztery tygodnie po premierze gry. Wydawca ogłosił wtedy, że na Steamie tytuł ściągnięto ponad 7 milionów razy, a w ramach PS Plus ustanowił on historyczny rekord pobrań. Nie poznaliśmy co prawda konkretnych danych, ale kilka dni wcześniej serwis Gamstat podał informację, że produkcja trafiła do ponad 8 milionów użytkowników PlayStation 4. Można założyć, że lwią część tej liczby stanowili właśnie subskrybenci PS Plus.

Do osiągniętego przez Fall Guys sukcesu w dużej mierze przyczynili się streamerzy transmitujący swoją rozgrywkę na Twitchu czy YouTube – nawet tacy jak TimTheTatman, który przez długi czas nie był w stanie odnieść zwycięstwa. W efekcie dzieło studia Mediatonic zaliczyło najlepszy cyfrowy debiut od czasu Overwatcha. Jak jednak wspomniałem na początku tej wiadomości, popularność w branży gier bywa ulotna. Twórcy Fall Guys przekonali się o tym, gdy ich produkcja została zdetronizowana przez Among Us. To jednak nie zatrzymało jej rozwoju – w kolejnych miesiącach dodawane były nowe treści, w tym crossovery z tak ikonicznymi markami jak Doom, Sonic, Ratchet and Clank czy… przytoczone przed chwilą Among Us.

W grudniu 2020 roku na samym tylko Steamie sprzedaż Fall Guys przekroczyła 11 milionów egzemplarzy. Sukces studia Mediatonic sprawił, że zostało ono wykupione przez firmę Epic Games. Kolejnym krokiem twórców jest przygotowanie wersji tej wciąż dość popularnej gry (w ciągu ostatniej doby na Steamie bawiło się w niej około 23 tysięcy osób) na XOne, XSX|S i Switcha. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku.