Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2021, 13:25

autor: Anna "LuthFuin" Biniek

Doom zawita w Fall Guys: Ultimate Knockout jeszcze w styczniu

Mediatonic odpowiedzialne za Fall Guys: Ultimate Knockout nie przestaje zaskakiwać nową zawartością. W grudniu rozpoczął się trzeci sezon rozbudowujący grę o zupełnie nowe wyzwania i stroje, a już 12 stycznia będzie można ubrać naszą postać w… kostiumy inspirowane dynamiczną strzelaniną - Doom.

To nie pierwszy taki crossover w historii produkcji spod skrzydeł Mediatonic, bo w przeszłości mieliśmy okazję zdobyć kostium chociażby z Untitled Goose Game czy z Sonic The Hedgehog. Nikt chyba nie spodziewał się połączenia tych dwóch skrajnie innych, nie tylko pod względem wizualnym, tytułów. Jednak obserwując komentarze pod filmem zapowiadającym nową zawartość widać, że pomysł ten przypadł do gustu wielu osobom.

Film ten wydaje się nawiązywać do teasera Doom Eternal, pokazywanego w 2018 roku na E3. Widzimy w nim, jak nieporadne ludziki przemierzają najeżoną pułapkami mapę w piekielnym stylu, a na jego końcu możemy podziwiać trójkę z nich przebraną za najbardziej charakterystyczne postacie z całej serii Doom - Doom Slayer, Cacodemon i Tyrant. I kiedy wydaje się, że zaraz dojdzie między nimi do starcia, to sytuacja zostaje rozładowana w typowy dla Fall Guys sposób, w którym cała trójka wpada w przepaść przez niezdarność Doom Slayera.

Nowe stroje mają być dostępne przez limitowany czas, jednak wydawca gry - Devolver Digital - nie podał jeszcze informacji, jak długo to będzie możliwe. Nie wiemy też, czy inspirowana Doomem zawartość obejmować będzie te trzy stroje, czy czekają nas jeszcze inne niespodzianki.

Doom zawita w Fall Guys: Ultimate Knockout jeszcze w styczniu - ilustracja #1