Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2020, 09:47

Fall Guys - sprzedaż na Steamie przekroczyła już 11 mln

Studio Mediatonic na powody do zadowolenia. Zespół pochwalił się, że na samym Steamie sprzedano już ponad 11 mln egzemplarzy gry Fall Guys: Ultimate Knockout.

Brytyjskie studio Mediatonic obchodzi piętnaste urodziny. Z tej okazji deweloper podsumował swoje dotychczasowe osiągnięcia, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że sprzedaż gry Fall Guys: Ultimate Knockout na PC przekroczyła 11 mln egzemplarzy.

Gra ukazała się 4 sierpnia tego roku. W niecały miesiąc znalazła 7 mln nabywców na Steamie, a do końca września liczba ta wzrosła do 10 mln. Szaleństwo związane z tym tytułem lekko już więc opadło, ale nadal znajduje on wielu nowych graczy.

Według szacunków serwisu Steam Charts w minioną niedzielę, w najgorętszym momencie dnia, w Fall Guys: Ultimate Knockdown bawiło się ponad 19 tys. osób. Wynikowi temu daleko do rekordu aktywności tej gry, który wynosi 172 tysiące grających jednocześnie, ale tytuł nadal cieszy się dużą popularnością.

Przypomnijmy, że gra jest dostępna również na PlayStation 4. Początkowo można było ją otrzymać w ramach abonamentu PS Plus i projekt szybko stał się najczęściej pobieraną produkcją w historii tej usługi.

Sukces Fall Guys sprawia, że fani mogą liczyć na dalszy rozwój projektu. Kolejnym krokiem dla deweloperów będzie trzeci sezon z nową zawartością. Na razie wiemy o nim tyle, że będzie miał tematykę zimową i zatytułowany zostanie Winter Knockout. Więcej konkretów zostanie ujawnionych 11 grudnia, podczas gali The Game Awards 2020.

Warto na koniec wspomnieć o innych osiągnięciach Mediatonic. Przez 15 lat działalności studio opracowało ponad 130 gier. Tak duża liczba wynika z faktu, że zespół przez długi czas specjalizował się w małych produkcjach przeglądarkowych. Deweloper zaczynał z dwoma pracownikami, a obecnie zatrudnia 271 osób. Fall Guys nie jest jedynym przebojem tej firmy. Mobilne Yahtzee with Buddies zarobiło już ponad pół miliarda dolarów.

  1. Czas małych gier – hity 2020 roku, które stworzyły małe studia
  2. Fall Guys – poradnik
  3. Fall Guys: Ultimate Knockout – strona oficjalna