Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2020, 10:03

autor: Aquma

Twórcy Desperados 3 tworzą kolejną strategię

Studio Mimimi Games – odpowiedzialne za dobrze przyjęte gry strategiczne Desperados 3 i Shadow Tactics: Blades of the Shogun – rozpoczęło pracę nad kolejnym projektem. Nosi on nazwę kodową Süßkartoffel – „słodki ziemniak”, czyli batat.

Twórcy takich strategii, jak Desperados III czy Shadow Tactics: Blades of the Shogun – studio Mimimi Games – pracują nad nowym tytułem. Możemy się spodziewać kolejnej produkcji taktycznej z akcją w czasie rzeczywistym. Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat tego projektu, ale znamy jego nazwę kodową – Süßkartoffel, czyli „słodki ziemniak” lub po prostu batat (na podobnym etapie prac wspomniane Desperados 3 było znane jako „Potato”).

Warto odnotować, że w odróżnieniu od poprzednich produkcji, gra zostanie nie tylko stworzona, ale też wydana przez Mimimi Games. Będzie przy tym współfinansowana przez niemiecki rząd (deweloperzy otrzymali grant). Firma planuje też zatrudnić w przyszłym roku dziesięć kolejnych osób (oznacza to powiększenie zespołu aż o 33%, bowiem obecnie w studiu pracuje trzydziestu deweloperów).

  1. Recenzja gry Desperados 3 – strzał w dziewiątkę!
  2. Desperados 3 – poradnik
  3. Mimimi Games – strona oficjalna