Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2020, 08:43

Fortnite: Chapter 2 - dziś start 5. sezonu. Rekordowa liczba graczy w czasie eventu

W nocy z 1 na 2 grudnia odbyło się wydarzenie, które zwieńczyło czwarty sezon wsparcia w Fortnite: Chapter 2. Event przyciągnął rekordową liczbę graczy. Gra otrzyma dziś aktualizację wprowadzającą dużo nowości ze świata Gwiezdnych wojen.

W SKRÓCIE:

  1. w Fortnite: Chapter 2 zakończył się czwarty sezon wsparcia – zwieńczający go event cieszył się ogromną popularnością (15,3 mln zalogowanych graczy);
  2. piąty sezon wprowadzi nowe zadania, lokacje oraz postacie – w tym występujących gościnnie Baby Yodę i Mandalorianina z serialu The Mandalorian.

Deweloperzy ze studia Epic Games poinformowali, że w Fortnite: Chapter 2 rozpocznie się dziś piąty sezon wsparcia, zatytułowany Punkt Zerowy. Kilka godzin temu serwery gry zostały wyłączone. W komunikacie na Twitterze przekazano, że gracze będą mogli się ponownie zalogować około godziny 10:00 czasu polskiego.

Warto też wspomnieć o evencie zwieńczającym czwarty sezon, w ramach którego gracze mogli się zmierzyć z potężnym Galactusem (mowa o postaci znanej z komiksów Marvela). Wydarzenie okazało się olbrzymim sukcesem, przyciągając do gry rekordową liczbę 15,3 mln graczy zalogowanych w tym samym momencie.

Fortnite: Chapter 2 – 5. sezon

Piąty sezon przyniesie ze sobą całą gamę nowości. Otrzymamy kontynuację wątku fabularnego produkcji Epic Games – skupi się on na agentach (pod przywództwem niejakiego Jonesa), którzy pilnują, by postacie uwięzione w rzeczywistości Fortnite z niej nie uciekały. Możemy też spodziewać się gościnnej wizyty Baby Yody oraz Mandalorianina z gwiezdnowojennego serialu The Mandalorian.

Piąty sezon wprowadzi nowe tereny pochodzące spoza tzw. Pętli, czyli uniwersum Fortnite. Mowa m.in. o starożytnej arenie czy niebezpiecznej dżungli. Gracze będą mogli wykonywać przeróżne zadania dla mieszkańców wyspy, za które otrzymają sztabki złota. Pojawią się też inne opcje, takie jak wyzywanie bohaterów niezależnych na pojedynki, poszukiwanie skarbów, a także praca w charakterze łowcy nagród (polowanie na innych graczy).

Nie zabraknie też oczywiście nowych przedmiotów, takich jak ognista strzelba Oddech Smoka czy karabin snajperski Mandalorianina.

  1. Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę
  2. Fortnite – poradnik
  3. Fortnite – strona oficjalna