Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2020, 18:58

Płatne przedmioty w AC Valhalla za darmo dzięki modom

Pecetowi fani AC Valhalla dzielą się sposobem na odblokowanie wszystkich przedmiotów z premiowego sklepiku gry. Dzięki kilku sztuczkom otrzymali dostęp do płatnych kostiumów i innych kosmetycznych akcesoriów, które oficjalnie nie zostały jeszcze zapowiedziane przez deweloperów.

Wydana blisko miesiąc temu gra Assassin's Creed: Valhalla jest nie tylko najszybciej sprzedającą się odsłoną serii, ale również jej najdłuższą częścią. Mimo rekordowego zainteresowania tytułem Ubisoft nie zrezygnował z różnego rodzaju technik monetyzacyjnych, już w dniu debiutu oferując szereg mikrotransakcji oraz drobnych DLC. Jak łatwo można było przypuszczać, modderzy na PC znaleźli prosty sposób na dostęp do całej zawartości gry.

Fani skorzystali z tzw. cheat engine'u dostępnego na stronie Nexus Mods, który przy odrobinie wysiłku odblokuje dla nas paczki dodatków warte w sumie setki złotych lub wiele godzin poświęconych na żmudne zbieranie rożnego rodzaju wirtualnych zasobów. Gracze uzyskali w ten sposób dostęp do wszystkich premiowych kostiumów dla Eivora. Co więcej, w ich ręce trafiły również limitowane przedmioty, które można było otrzymać, np. oglądając streamy Assassin's Creed na Twitchu. Przy okazji modderom udało się odkryć i aktywować kilka jeszcze oficjalnie nieopublikowanych skórek, które skrywały się w plikach gry. Mowa tu np. o stroju Ezio Auditore.

Względna łatwość, z jaką udało się uzyskać dostęp do całej zawartości gry, jest jednym z największych lęków wydawców, którzy z tego powodu bardzo często nalegają na wprowadzanie obostrzeń pod postacią obowiązkowej zabawy online, nawet w tytułach pozbawionych jakiegokolwiek trybu wieloosobowego.

Płatne przedmioty w AC Valhalla za darmo dzięki modom - ilustracja #1

Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że płatne kostiumy, dodatkowe przedmioty oraz różnego rodzaju mikrotranskacje w produkcjach singleplayer służą jedynie twórcom. W dodatku pamiętajmy, że żerują oni tylko na drobnym procencie posiadaczy gry, którzy są skłonni wydać pieniądze na takie atrakcje. Wszelkiego rodzaju paczki z boosterami doświadczenia i wirtualną walutą, z których znane są produkcje Ubisoftu, wpływają też wprost na przebieg rozgrywki. W wielu wypadkach jest ona umyślnie zaprojektowana tak, by zakup dodatkowych zasobów był jak najbardziej atrakcyjną alternatywą dla wielogodzinnego grindu.

  1. Oficjalna strona gry Assassin's Creed: Valhalla
  2. Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry
  3. Recenzja Assassin's Creed Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie