Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2020, 09:59

AC Valhalla najszybciej sprzedającą się grą z serii

Firma Ubisoft ma powody do zadowolenia. Assassin's Creed: Valhalla jest najszybciej sprzedającą się grą z serii i najlepszym debiutem pecetowym w historii tego wydawcy.

Wczoraj minął tydzień od premiery Assassin's Creed: Valhalla, więc firma Ubisoft uznała, że najwyższy czas na pierwsze podsumowanie. Wydawca pochwalił się, że gra zaliczyła najlepszy debiut w historii cyklu. Jej sprzedaż w pierwszym tygodniu przebiła wyniki wszystkich wcześniejszych odsłon serii.

Niestety, nie podano konkretnych liczb. Dodano za to, że Assassin’s Creed: Valhalla miało najlepszy debiut w historii wszystkich pecetowych gier Ubisoftu. Jest to o tyle ciekawe, że produkcja nie trafiła na Steam i dostępna jest cyfrowo tylko przez serwisy Ubisoft Connect oraz Epic Games Store. W przypadku produkcji tego wydawcy i tak zawsze konieczne jest jednak logowanie się na klienta firmy, więc fani serii są przyzwyczajeni do korzystania z innych platform niż usługa studia Valve.

Ubisoft podzielił się również statystykami dotyczącymi osiągnięć graczy. Podczas zabawy w ACV przemierzyli oni 4 mln kilometrów, a w ich wioskach stanęło 55 mln budynków. Wygrali także 1,8 mln gier pijackich oraz 3,5 mln partii kościanego Orloga.

Doniesienia o sukcesie gry nie są zaskoczeniem. W zeszłym tygodniu Ubisoft chwalił się, że w dniu premiery w Valhallę zagrało dwukrotnie więcej osób niż było to w przypadku Assassin’s Creed Odyssey.

Popularności Assassin’s Creed: Valhalla pomaga to, że jest jednym z tytułów startowych nowej generacji konsol. W USA w ciągu pierwszych pięciu dni od premiery Xboksa Series X/S w produkcję zagrał co czwarty posiadacz tych konsol. Z kolei po trzech dniach od amerykańskiego debiutu PlayStation 5 najnowszą odsłonę cyklu uruchomiło 6,5% nabywców next-gena firmy Sony.

Przypomnijmy, że Assassin’s Creed: Valhalla ukazało się 10 listopada na PC, Xboksie One, PS4, Xboksie Series X/S oraz w streamingowej usłudze Google Stadia. Na PS5 w USA gra zadebiutowała wraz ze startem konsoli, czyli 12 listopada. W Polsce będzie tak samo, więc wydanie na PlayStation 5 ukaże się jutro.

  1. Ubisoft - strona oficjalna
  2. Recenzja Assassin's Creed Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie
  3. Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry