Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2022, 19:10

Darmowy dodatek Forgotten Saga do AC Valhalla na gameplayu [Aktualizacja]

Ubisoft zaprezentował rozgrywkę z roguelike'owego trybu Forgotten Saga, który ma zostać dodany do Assassin’s Creed: Valhalla tego lata. Jako Odyn będziemy w nim przemierzać Niflheim i walczyć z władczynią krainy śmierci, Hel.

Aktualizacja

Ubisoft ogłosił dziś (oficjalnie) na Twitterze datę premiery trybu Forgotten Saga. Zawita on do Assassin’s Creed: Valhalla 2 sierpnia, a więc w najbliższy wtorek.

Darmowy dodatek Forgotten Saga do AC Valhalla na gameplayu [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: Twitter / Assassin’s Creed.

Oryginalna wiadomość

Firma Ubisoft szykuje sporo atrakcji dla fanów serii Assassin’s Creed na drugą połowę 2022 roku. Pierwszą z nich ma być darmowy roguelike’owy tryb Forgotten Saga (Zapomniana saga) do Assassin’s Creed Valhalla. Został on zapowiedziany w połowie czerwca, gdy koncern rozpoczynał obchody 15. urodzin cyklu o zakapturzonych zabójcach, a dziś zaprezentowano go na kilkuminutowym gameplayu. Możecie obejrzeć go poniżej.

Forgotten Saga

W ramach trybu Forgotten Saga – rozgrywającego się po wydarzeniach z dodatku Świt Ragnarokugracze wcielą się w Odyna i wyruszą do złożonego z czterech regionów mroźnego świata Niflheimu, aby podjąć walkę z władczynią krainy śmierci, Hel, a także pokonać „przedwczesny los” (ang. untimely fate) – czymkolwiek on jest.

Oprócz mechanik znanych z popularnych „rogalików”, w nowym trybie pojawią się również wzorowane na metroidvaniach skróty, mające nieco ułatwić każde kolejne podejście.

  • Ponadto na mapie będzie dało się znaleźć ukryte obszary, oferujące dostęp do rozmaitych sekretów, wzmocnień umiejętności, które zostaną zachowane nawet po śmierci, a także kupców, gotowych za niewielką opłatą wyposażyć bohatera w lepszy sprzęt.
  • Co ciekawe, gracze nie będą mogli korzystać ze zbroi odblokowanych w ramach standardowej rozgrywki, a jedynie tych, które znajdą w Niflheimie. Mają one zapewniać specjalne premie, szczególnie przydatne przy kolejnych podejściach w trybie Forgotten Saga.
  • Gdy gracze wybiorą sprzęt do danej rozgrywki, nie będą go mogli zmienić w czasie jej trwania. Co więcej, podniesienie znalezionej broni sprawi, że bezpowrotnie zastąpi ona aktualnie dzierżony oręż.
  • Jak na roguelike’owy tryb przystało, niektórych zadań dostępnych w Forgotten Saga nie da się ukończyć w ramach jednego podejścia. Pokonanie co niektórych bossów – wśród których napotkamy m.in. wymienioną już Hel, a także zaprezentowanego na wideo smoka – również ma nie być zbyt łatwe przy pierwszej próbie. Wymagane bowiem będzie nauczenie się sekwencji ich ataków.

Warto podkreślić, że tryb Forgotten Saga ma być darmowy dla wszystkich osób posiadających Assassin’s Creed: Valhalla na PC, PS4, PS5, XOne i XSX/S lub grających w ów tytuł dzięki usłudze PS Plus Extra bądź Premium. Wciąż nie wiemy, kiedy on zadebiutuje, ale można założyć, że stanie się to w ciągu kilku tygodni.

Więcej atrakcji w kolejnych miesiącach

A co później? Jesienią mają zostać udostępnione ostatnie Grobowce poległych, natomiast pod koniec 2022 roku możemy liczyć na finałowy rozdział historii Eivor(a), który powinien przynieść odpowiedź na pytania trapiące fanów.

Wcześniej jednak, a konkretnie 10 września, na pokazie Ubisoft Forward mamy poznać przyszłość serii Assassin’s Creed. Być może doczekamy się wtedy oficjalnej zapowiedzi kolejnej jej odsłony, która według ostatnich plotek nosi nazwę kodową Rift i ma zabrać nas do Bagdadu.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej