Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2020, 13:32

autor: Frozen

AC: Valhalla - nowy patch pogarsza działanie gry na PS5

Gracze donoszą, że Assassin's Creed: Valhalla działa zdecydowanie gorzej na konsoli PlayStation 5 po instalacji najnowszego patcha 1.0.4.

W SKRÓCIE:
  • Assassin's Creed: Valhalla działa gorzej na PS5 po zainstalowaniu patcha 1.0.4;
  • także na pozostałych platformach wielu graczy donosi o screen tearingu czy spadkach liczby FPS.

Patch 1.0.4 do Assassin's Creed: Valhalla, który ukazał się dwa dni temu, miał poprawić m.in. wydajność tytułu na konsolach nowej generacji. Z relacji graczy wynika jednak, że łatka więcej popsuła, niż ulepszyła – przynajmniej na platformie firmy Sony. Wersja na PlayStation 5, do tej pory działająca bez zarzutu, po instalacji patcha zaczyna mieć problemy z utrzymaniem stabilnych 60 klatek na sekundę.

Z testu przeprowadzonego przez serwis VG Tech wynika, że nowa łatka przyniosła korzyści przede wszystkim użytkownikom Xboksa Series S, gdzie tytułowi w końcu udało się osiągnąć 60 FPS (w trybie graficznym Performance) oraz 30 klatek na sekundę (w trybie Quality). Tym bardziej dziwi fakt, że na znacznie mocniejszym PS5 Assassin's Creed: Valhalla zalicza spadki nawet do 53 FPS (przy opcji Performance), chociaż jeszcze do niedawna gra działała bez zarzutu na sprzęcie firmy Sony. Posiadacze PlayStation 5, do czasu rozwiązania problemu, powinni wstrzymać się ze ściąganiem aktualizacji 1.0.4.

Patch miał wyeliminować także screen tearing (tzw. rozrywanie obrazu) na Xboksie Series X oraz problemy związane z zapisem stanu gry, jednak trudno stwierdzić, czy mu się to udało – opinie internautów są w tej kwestii niejednoznaczne.

Gra Assassin's Creed: Valhalla ukazała się 10 listopada tego roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One i Xboksie Series X/S, a także na PS5 w dniu premiery konsoli. Tytuł posiada kinową polską wersję językową (napisy).

  1. Oficjalna strona gry Assassin's Creed: Valhalla
  2. Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry
  3. Recenzja Assassin's Creed Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie