Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 listopada 2020, 12:55

autor: Entelarmer

Mandalorian: ujawniono imię Baby Yody. Fani podzieleni [Spoilery]

Ostatni odcinek 2. sezonu serialu Gwiezdne Wojny: Mandalorian przyniósł ze sobą odpowiedzi na wiele pytań. Fani Star Wars dowiedzieli choćby, jak nazywa się Baby Yoda, choć nie wszyscy przyjęli tę informację z entuzjazmem.

Gdyby zapytać o największy sukces Gwiezdnych wojen w ostatnich latach, fani raczej nie wymieniliby nowej filmowej trylogii. Na pewno jednak przewinęłyby się wzmianki na temat serialu Mandalorian, a te pociągnęłyby ze sobą zachwyty nad jednym z bohaterów. Mowa o uroczym kosmicie znanym jako Baby Yoda lub Dziecko (The Child), który błyskawicznie stał się jednym z największych fenomenów ostatnich kilkunastu miesięcy. Niedawno trafił nawet do Minecrafta i The Sims 4, a o wszystkich zabawkach i gadżetach z jego podobizną można by napisać wcale nie skromny artykuł. W tym kontekście wypada uznać za paradoks, że musieliśmy czekać ponad rok na poznanie imienia Baby Yody.

UWAGA: w dalszej części tekstu znajdziecie szczegóły na temat serialu Mandalorian. Czytacie na własną odpowiedzialność!

Imię kosmity poznaliśmy w debiutującym wczoraj 13. odcinku Mandaloriana (5. w ramach 2. sezonu) za sprawą długo wyczekiwanego spotkania Baby Yody z inną ikoną Gwiezdnych wojen. Już samo pojawienie się Ahsoki Tano w serialu aktorskim rozbudziłoby entuzjazm miłośników Star Wars, którzy docenili tak grę Rosario Dawson, jak i charakteryzację bohaterki. Tym bardziej, że najwyraźniej nie jest ona jedyną ukochaną przez fanów postacią z kanonu Gwiezdnych wojen, która pojawi się w Mandalorianie. Jednak to nie wszystko. Dzięki Mocy Ahsoka zdołała poznać przeszłość Baby Yody, w tym jego prawdziwe imię: Grogu.

Pomijając inne interesujące informacje ujawnione w The Jedi (bo tak brzmi tytuł odcinka), imię de facto maskotki Mandaloriana wywołało u fanów mieszane uczucia. Części widzów nie podoba się jego brzmienie, według nich niepasujące do słodkiego wyglądu Grogu. Inni są nim zachwyceni albo po prostu cieszą się, że możemy nazywać kosmitę jego prawdziwym imieniem. Oczywiście są i tacy, którzy bardziej skupiają się na innych sekretach ujawnionych w nowym odcinku serialu oraz aktorskim debiucie Ahsoki Tano. Bez względu jednak na to, czy Grogu dalej będzie nazywany Baby Yodą czy też nie, raczej nie zmniejszy to jego popularności wśród fanów Gwiezdnych wojen.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.