Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 lutego 2020, 13:49

Baby Yoda najpopularniejszą figurką Funko Pop w historii

Figurka prezentująca postać znaną jako Baby Yoda z serialu Star Wars: The Mandalorian stała się najpopularniejszym produktem w historii firmy Funko, pomimo faktu, że zadebiutuje na rynku dopiero w maju.

Każdy chce mieć własnego Baby Yodę. - Baby Yoda najpopularniejszą figurką Funko Pop w historii - wiadomość - 2020-02-07
Każdy chce mieć własnego Baby Yodę.

Winylowy Baby Yoda stał się największym bestsellerem w historii figurek Funko. Osiągnięcie to jest tym bardziej imponujące, że zabawka dostępna jest na razie tylko w pre-orderze, a premiera zaplanowana została dopiero na 26 maja.

Zabawka sprzedawana jest jako „Funko POP! Star Wars: The Mandalorian - The Child”, gdyż będąca właścicielem marki Gwiezdne wojny firma Disney oficjalnie nie uznaje nazwy Baby Yoda, ale fani wiedzą swoje.

Postać zadebiutowała pod koniec ubiegłego roku w serialu Star Wars: The Mandalorian i okazała się prawdziwym fenomenem. Jej popularność zaskoczyła koncern Disney, który nie przygotował zawczasu zabawek z tym bohaterem. Według analityków ich brak na półkach sklepowych w okresie świątecznym kosztował firmę miliony dolarów.

Przypomnijmy, że Star Wars: The Mandalorian ruszyło 12 listopada ubiegłego roku w streamingowym serwisie Disney+. W planach jest już drugi sezon serialu, którego premiera odbędzie się w październiku 2020 r.

Warto na koniec wspomnieć, że Baby Yoda nie jest jedyną figurką Funko, na którą warto czekać. W planach jest również seria zabawek zainspirowanych grą Cyberpunk 2077. Na razie nie ujawniono jednak, kiedy konkretnie zadebiutują na rynku.

  1. The Mandalorian to najlepsze co przydarzyło się Star Wars od Powrotu Jedi
  2. Oficjalna strona internetowa Disneya
  3. Oficjalna strona internetowa marki Star Wars