Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2020, 14:08

autor: Aquma

Minecraft otrzymał Nether update, dodano nowy rzadki surowiec

W Minecrafcie pojawił się nowy surowiec znany jako Netherite. Wprowadzono go w aktualizacji Nether update – patchu typu snapshot, który wprowadza sporo zmian w wymiarze Nether.

Nowy surowiec w Minecrafcie. - Minecraft otrzymał Nether update, dodano nowy rzadki surowiec - wiadomość - 2020-02-07
Nowy surowiec w Minecrafcie.

W SKRÓCIE:

  1. Minecraft otrzymał Nether update – nowy patch typu snapshot;
  2. łatka wprowadza bardzo rzadki i przydatny surowiec Netherite;
  3. aktualizacja dodaje też sporo innych nowości – m.in. kolejne lokacje (biomy).

Minecraft (a konkretniej klasyczna wersja Java Edition) otrzymał kolejną aktualizację, która dotyczy wymiaru znanego jako Nether (lub raczej The Nether Wastes, bo równocześnie zmieniono nazwę tego miejsca). Patch wprowadza zupełnie nowy i bardzo przydatny surowiec Netherite. Warto odnotować, że jest to łatka typu snapshot – inaczej mówiąc taka, która nie została jeszcze ukończona, ale twórcy zdecydowali się udostępnić ją graczom do wypróbowania przed premierą.

Do czego może przydać się Netherite? Zastosowań jest całkiem sporo, bo posiada on kilka interesujących cech. Jest odporny na działanie lawy, a do tego niesamowicie wytrzymały – pod tym względem jest lepszy nawet od diamentu. Korzystając z pokrytej nim broni możemy liczyć na zwiększenie liczby zadawanych obrażeń, zaś zbroje zapewniają większy poziom ochrony i odporność na odrzut (ang. knockback). Dodatkowo surowiec jest niewrażliwy na ogień i wybuchy. Można go wykorzystać również do dekorowania.

Niestety zdobycie nowego materiału będzie wymagało sporo wysiłku. Jak wskazuje nazwa, można go znaleźć wyłącznie w The Nether Wastes, więc chcąc położyć na nim ręce przygotujcie się na konieczność walki z potworami. By zdobyć Netherite, trzeba zlokalizować minerał znany jako Ancient Debris (co nie będzie łatwe, bo jest podobnie rzadki jak diament, a do tego na ogół wypada go mniej – do wydobycia potrzebny jest też kilof z diamentu lub netherite’u). Zdobyte w ten sposób przedmioty możemy przetopić w Netherite Scrap (stosunek 1:1). Właśnie z niego – po dodaniu sztaby złota – możemy wytworzyć sztabę Netherite’u.

Ancient Debris.
Ancient Debris.

Warto odnotować, że omawiana łatka obejmuje także inne nowości – m.in. dodatkowe biomy, takie jak Crimson Forest, Warped Forest czy Soulsand Valley.

Przypominamy, że Minecraft to popularna produkcja firmy Mojang, która od premiery w 2011 roku zdążyła trafić na wiele różnych platform (m.in. Xboksa 360, PlayStation 3, Xboksa One, PlayStation 4 czy Nintendo Switch).

  1. Minecraft – strona oficjalna
  2. Minecraft – poradnik
  3. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft