Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2020, 12:20

autor: Aquma

Hegemony – Minecraft MMORPG zadebiutuje za dwa tygodnie

Deweloperzy odpowiedzialni za Hegemony: Ascensionem – serwer MMORPG dedykowany Minecraftowi – poinformowali, że ich dzieło zadebiutuje z dwutygodniowym opóźnieniem. Nowa data premiery to 7 marca.

Na Hegemony poczekamy dwa tygodnie dłużej. - Hegemony – Minecraft MMORPG zadebiutuje za dwa tygodnie - wiadomość - 2020-02-25
Na Hegemony poczekamy dwa tygodnie dłużej.

W SKRÓCIE:

  1. Hegemony: Ascensionem – serwer MMO stworzony w oparciu o Minecrafta – zadebiutuje dwa tygodnie później niż pierwotnie zakładano, czyli 7 marca;
  2. przyczyną opóźnienia są problemy z wydajnością oraz choroby wewnątrz zespołu deweloperskiego.

Twórcy Hegemony: Ascensionem – serwera MMORPG stworzonego w oparciu o Minecraftapoinformowali, że ich dzieło zostanie udostępnione z dwutygodniowym opóźnieniem, czyli 7 marca. Obsuwa ma dwie przyczyny. Po pierwsze, deweloperzy muszą wyeliminować problemy z wydajnością, na które natrafili w ostatnim czasie. Po drugie, dwie z trzech osób będących częścią zespołu zmagają się z przeziębieniem / grypą.

To całkowicie nasza wina. Nie zaczęliśmy testów obciążenia wystarczająco wcześnie i to jest nasza odpowiedzialność. Daliśmy ciała. W ciągu ostatnich kilku dni udało nam się rozwiązać wiele podstawowych problemów z wydajnością, ale aby zapewnić płynność gry, zdecydowaliśmy się opóźnić premierę, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Jeszcze raz przepraszamy. To wyłącznie nasza wina.

(…) Mamy dość mały zespół, składający się z trzech głównych deweloperów, pracujących bezpośrednio nad grą (w tym mnie). Obciążenie pracą i stres z ostatniego tygodnia sprawiły, że dostałem gorączki, zaś Citymonstret obudził się dziś z grypą. Razem również administrujemy serwer. Oznacza to, że w ciągu jednego dnia straciliśmy 66% naszej siły roboczej i 100% możliwości wdrożenia zmian na serwer w czasie weekendu – czytamy w komunikacie.

By zadośćuczynić graczom opóźnienie, deweloperzy obiecali, że postarają się całkowicie wyeliminować problemy z wydajnością trapiące Hegemony, a także dodać do swojego dzieła jeszcze więcej zawartości.

Hegemony: Ascensionem to klasyczna produkcja typu MMORPG, łącząca mechaniki znane z Minecrafta z szeregiem innych rozwiązań. Gracze będą mogli eksplorować sandboksowy świat fantasy, pełen różnego rodzaju przedmiotów do odnalezienia i zadań do wykonania (zlecanych m.in. przez milicję i gildię złodziei). W tytuł zagramy w ramach standardowego klienta Minecrafta, wpisując adres serwera mc.hegemony.xyz. Twórcy umożliwią też pobranie opcjonalnego pakietu tekstur, a nawet całego, samodzielnego launchera, który posłuży tylko do uruchamiania Hegemony.

  1. Hegemony: Ascensionem – strona oficjalna
  2. Minecraft – strona oficjalna