Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2020, 21:15

Baby Yoda w Minecraft Star Wars

Minecraft otrzymał nowe DLC. Tym razem studio Mojang otrzymało błogosławieństwo Disneya oraz Lucasfilm na dodanie oficjalnej zawartości inspirowanej Gwiezdnymi wojnami.

Fani Minecrafta raczej nie mogą narzekać na brak atrakcji w ostatnich miesiącach. Zapowiedź ogromnej aktualizacji i dwie migawki z zawartością tejże oraz debiut „maskotki” cyklu w największym crossoverze w historii gier wywołały entuzjazm fanów tego kanciastego uniwersum. Co mogłoby to przebić? Na przykład pojawienie się w Minecrafcie wszechświata Gwiezdnych wojen w formie debiutującego dziś DLC wraz z towarzyszącym mu zwiastunem.

Pakiet uwzględnia zawartość rodem z oryginalnej trylogii Star Wars (Nowej nadziei, Imperium kontratakuje oraz Powrotu Jedi), jak również serialu Mandalorian (tak, Baby Yoda także trafił do gry). Znajdziemy tu skórki (w tym tzw. reskiny), mapy, zestawy tekstur, elementy interfejsu, a nawet ścieżki dźwiękowe z filmów i serialu. To wszystko rozdzielono pomiędzy 12 planetowych „dioram”. Dodatek Star Wars wyceniono na 1340 Minecoins, co przekłada się na około 36 złotych.

To nie pierwsza wizyta bohaterów z odległej galaktyki w świecie Minecrafta. Od lat są dostępne trzy zestawy skórek po 490 Minecoins każdy, nie mówiąc już o kreacjach fanów, nieustannie dodających do gry ulubionych bohaterów, światy etc. Niemniej oficjalne DLC na licencji Gwiezdnych wojen z błogosławieństwem Disneya i Lucasfilm ucieszy posiadaczy konsol oraz pecetowego wydania gry w wersji Bedrock, którzy nie mogą korzystać z twórczości innych graczy. Poniżej zamieściliśmy garść screenów z dodatku.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej