Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2020, 10:36

autor: Adrian Werner

AC Valhalla - patch 1.0.4 poprawi dziś save’y i doda opcje dla PS5 i XSX

Za kilka godzin ukaże się patch 1.0.4 do Assassin's Creed: Valhalla. Mocno ulepszy on poziom dopracowania gry, naprawi problemy z save’ami oraz wprowadzi na konsolach Xbox Series X/S i PS5 opcję wyboru między różnymi trybami graficznymi.

Dzisiaj ukaże się nowy patch do gry Assassin's Creed: Valhalla, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu firmy Ubisoft. Aktualizacja opatrzona zostanie numerem 1.0.4 i zadebiutuje o godzinie 13:00 czasu polskiego, równocześnie na wszystkich platformach sprzętowych. Rozmiary łatki będą następujące:

  1. PC: 4,3 GB
  2. PlayStation 5: 2,5 GB
  3. PlayStation 4: 4,1 GB
  4. Xbox Series X/S: 5,3 GB
  5. Xbox One: 4,3 GB

Patch przyniesie wiele nowości. Na Xboksie Series X/S oraz PS5 dodana zostanie opcja wyboru między dwoma trybami graficznymi - Performance (gra dopasowuje rozdzielczość i poziom detali tak, aby utrzymać 60 klatek na sekundę) oraz Quality (maksymalna rozdzielczość i jakość, ale tylko z 30 FPS-ami).

Pozostałe zmiany będą dostępne na wszystkich platformach sprzętowych. Autorzy obiecują poprawioną grafikę oraz ulepszenia wydajności i zbalansowania rozgrywki. Usuniętych ma zostać również wiele błędów, w tym problemy związane z zapisem stanu gry. Dla przykładu, save’y przechowywane w chmurze nie będą już się pojawiały w menu, co pozwoli uniknąć sytuacji przypadkowego ich nadpisania.

Aktualizacja 1.0.4 ma przynieść także ulepszenia wielu niedoróbek rozgrywki. Przykładowo, ryby będą spawnowały się w Norwegii także podczas złej pogody, a postacie niezależne wreszcie zaczną reagować na kradzież ich dóbr, a strzelanie z łuku ze statku będzie zużywało strzały. Możemy także spodziewać się ogólnych poprawek w mechanice łucznictwa oraz w zachowaniu wrogów i bossów.

Patch ma również poprawić błędy trybu fotograficznego, umiejętności, interfejsu oraz mechaniki rajdów. Wszystkie wymienione ulepszenia to jedynie wybór przykładowych zmian. W sumie aktualizacja dotyka praktycznie każdego elementu gry i powinna uczynić ją znacznie bardziej dopracowaną, co jest dobrą nowiną, gdyż do tej pory produkcja pozostawiała pod tym względem sporo do życzenia.

Assassin’s Creed: Valhalla zadebiutowało 10 listopada na PC, Xboksie One, PS4, Xboksie Series X/S oraz w streamingowej usłudze Google Stadia. Na PS5 gra ukazała się wraz z debiutem konsoli, czyli 12 listopada w USA i 19 listopada w Polsce.

Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem. Jest to najszybciej sprzedająca się gra z serii. W dniu premiery w AC Valhalla bawiło się dwukrotnie więcej osób niż w Assassin’s Creed: Odyssey.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja Assassin's Creed Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie
  3. Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry