Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2020, 11:37

autor: Aquma

Assassin's Creed Valhalla - oto lista błędów trapiących grę

Twórcy AC: Valhalla przedstawili listę najpoważniejszych błędów wykrytych w ich produkcji. Na forum Reddit pojawiają się również liczne narzekania na glitche i problemy techniczne.

W SKRÓCIE:

  1. na stronie Ubisoftu pojawiła się lista błędów wykrytych w AC: Valhalla;
  2. bugi dotyczą m.in. questów i sterowania, przy czym niektóre z nich uniemożliwiają kontynuowanie zabawy;
  3. gracze narzekają również na liczne glitche i problemy techniczne.

Firma Ubisoft opublikowała listę potwierdzonych błędów, na które zwrócili uwagę gracze bawiący się w Assassin’s Creed: Valhalla. Zestawienie jest dość obszerne i można w nim znaleźć rzeczy mocno utrudniające lub wręcz uniemożliwiające rozgrywkę. Warto odnotować, że lista jest na bieżąco aktualizowana.

Assassin’s Creed: Valhalla – lista błędów

Do najpoważniejszych problemów można zaliczyć takie rzeczy, jak nieuruchamiające się sceny przerywnikowe czy brak możliwości wchodzenia w interakcję z niektórymi bohaterami. Jeden z bugów uniemożliwia wykonanie questa „A Seer’s Solace”, jeśli rozpoczęliśmy zabawę przed ściągnięciem pierwszego patcha (tzw. Day One Title Update, oznaczonego numerem 1.0.2), dlatego też zachęcamy do zaktualizowania gry przed pierwszym uruchomieniem. Inny błąd czasem nie pozwala kontynuować zadania „Tilting the Balance”.

Na liście można też znaleźć kilka kwestii dotyczących interfejsu, przy czym najwięcej problemów w tym względzie zdaje się sprawiać komputerowa wersja gry (chodzi m.in. o obracanie przedmiotów z wykorzystaniem myszy i klawiatury, problemy z zapalaniem pochodni czy blokowanie się sterowania w trakcie kontrolowania kruka towarzyszącego głównemu bohaterowi).

Nie ufajcie też nadmiernie stanom gry zapisanych w chmurze – mogą one zniknąć, jeśli wróciliście na ekran tytułowy przynajmniej dwukrotnie w czasie jednej sesji gamingowej.

Duże błędy i bugi to nie wszystko – glitche psują AC Valhalla

Wymienione powyżej błędy nie wyczerpują bynajmniej listy problemów AC Valhalla. Gracze zgromadzeni na forum Reddit narzekają na przeróżne bugi psujące im zabawę. Przykładowo jeden z błędów dotyczy zadania The Prodigal Prince i uniemożliwia kontynuowanie głównego wątku. W grze jest też bardzo dużo irytujących glitchów.

Pojawiają się też narzekania na optymalizację najnowszej produkcji Ubisoftu oraz jakość dźwięku (wszystko wskazuje na to, że pliki zostały za mocno skompresowane).

Warto przypomnieć, że zdaniem Krystiana Smoszny bugi i glitche są jednym z największych problemów Assassin’s Creed: Valhalla. Oto krótka lista problemów przytoczona w recenzji.

Klinowanie się bohatera w skałach; klinowanie się bohatera w oknach; gasnące światło w cutscenkach; przesadnie jasne światło na mapie wyboru regionu, przez co ciężko w cokolwiek trafić; kilkunastosekundowe zawieszanie się gry przy wybieraniu opcji dialogowych; zawieszanie się gry przy odpalaniu skryptu (pomagało zamknięcie i włączenie jej ponownie); nieoczekiwane błędy i zamknięcia aplikacji; brak reakcji na wydawane rozkazy, np. podczas próby ukrycia się w mieście na ławkach; towarzyszący nam NPC nie potrafią wsiąść na konia, mimo że misja tego wymaga; NPC gubią się i nie idą/jadą tam, gdzie powinni; wrogowie nie widzą nas, mimo że stoją dwa metry do nas i patrzą prosto na bohatera, wrogowie nie widzą nas i cierpliwie przyjmują strzały w głowę, mimo że bohater stoi na słupie znajdującym się trzy metry nad nimi, wczytujące się w zasięgu wzroku tekstury; postacie mające za duże głowy itd. – czytamy.

  1. Recenzja Assassin's Creed Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie
  2. Assassin’s Creed: Valhalla – poradnik
  3. Assassin’s Creed: Valhalla – strona oficjalna