Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 listopada 2020, 11:28

autor: Karol Laska

Spin-off The Suicide Squad zmierza na HBO i znamy już część obsady

Serial będący spin-offem nadchodzącego Legionu samobójców trafi na niedawno powstałą platformę HBO Max. Wiadomo również, jacy kolejni aktorzy wystąpią w produkcji DC.

Zapewne nie jest przypadkiem fakt, że kolejne dwa filmy z uniwersum DC, czyli The Batman Matta Reevesa oraz The Suicide Squad Jamesa Gunna, otrzymają swoje serialowe spin-offy. Ma to zapewne związek z wielką popularnością odcinkowej formy przekazywania treści. O produkcji osadzonej w Gotham City już trochę wiemy – będzie to czarny kryminał skupiony na pracy policji w tym charakterystycznym komiksowym mieście, a zadebiutuje on na HBO Max. Dzięki serwisowi Deadline dowiedzieliśmy się też więcej o Peacemakerze, bo taką nazwę nosi spin-off nowego Legionu samobójców.

Przede wszystkim warto podkreślić, że obejrzymy go na tej samej platformie streamingowej, co wyżej wspomniany serialowy prequel do The Batman. Doliczając więc chociażby wersję reżyserską Justice League, wychodzi na to, że HBO będzie bezpośrednim konkurentem Disneya (do którego należy Marvel Cinematic Universe) pod względem repertuaru superbohaterskiego. A nie możemy też zapomnieć o Amazonie i jego The Boys, a także netflixowym The Umbrella Academy.

Wiemy też, kto dołączy do obsady serialu. Jak dotąd poinformowano o udziale Johna Ceny (główna rola w produkcji) oraz Steve’a Agee’a – obydwaj wystąpią także w kinowym The Suicide Squad. Do panów przyłączy się również grająca w filmie Jennifer Holland, a także Robert Patrick i Chris Conrad znani przede wszystkim z typowych amerykańskich filmów sensacyjnych. Będzie więc to dla nich okazja do pokazania się w nieco ciekawszej, bardziej oryginalnej produkcji.

Peacemaker powinien zainteresować wszystkich potencjalnych fanów twórczości Jamesa Gunna, bo ten oprócz wyreżyserowania The Suicide Squad napisze też scenariusz do wszystkich ośmiu odcinków serialu, a także obejmie stanowisko producenta wykonawczego. Jak na razie nie ma co mówić o hipotetycznej dacie premiery produkcji HBO, poczekajmy najpierw na nowy Legion samobójców, a ten pojawi się w kinach 6 sierpnia 2021 roku.