Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 sierpnia 2020, 12:59

Serialowy prequel The Batman jak czarny kryminał. Nowe informacje o projekcie HBO

Dowiedzieliśmy się więcej na temat serialu serwisu HBO Max, który opowie o wydarzeniach mających miejsce rok przed filmem The Batman. Ma to być ciężki czarny kryminał, prezentujący historię skorumpowanego policjanta.

Serialowy prequel The Batman jak czarny kryminał. Nowe informacje o projekcie HBO - ilustracja #1
Serial nie będzie bezpośrednią adaptacją komiksu Gotham Central, ale wielu fanów liczy, że producenci będą czerpali pełnymi garściami z tego klasyka.

Pojawiło się sporo nowych informacji na temat serialu telewizyjnego serwisu HBO Max o stróżach prawa Gotham, który osadzony będzie w tym samym uniwersum, co kinowy The Batman.

Podczas wirtualnej imprezy DC FanDome ujawniono, że wspomniany film ukaże drugi rok kariery Mrocznego Rycerza. Natomiast serial osadzony będzie w pierwszym roku działalności Batmana. Nie będzie to jednak tradycyjny prequel, gdyż głównym bohaterem ma być skorumpowany gliniarz, w którym wciąż tli się trochę dobra. Projekt opisywany jest jako mroczny kryminał, który ukaże walkę o ocalenie duszy tego policjanta.

W momencie rozpoczęcia akcji serialu policja w Gotham od wielu lat jest już kompletnie przeżarta korupcją. Jednocześnie coraz częściej pojawiają się doniesienia o zamaskowanym mścicielu, który próbuje zaprowadzić porządek w mieście.

Przypomnijmy, że producentem serialu będzie Matt Reeves, czyli reżyser i scenarzysta filmu The Batman. Natomiast rolę showrunnera ( głównej osoby kształtującej projekt) pełnić będzie Terence Winter, czyli ojciec wyświetlanego na kanale HBO Boardwalk Empire.

Serwis HBO Max od razu zamówił cały pierwszy sezon, a nie jedynie odcinek pilotażowy. Na razie nie podano terminu premiery, ale najpewniej nastąpi to już po debiucie filmu. The Batman ma trafić do kin 1 października 2021 roku, choć niewykluczone są kolejne opóźnienia.

  1. Oficjalna strona Warner Bros.