Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 listopada 2020, 11:33

autor: Karol Laska

Z MCU do kina gatunkowego. Twórcy Avengers i gwiazda Spider-Mana z nowym filmem

Bracia Russo, twórcy, którzy zasłynęli przede wszystkim z Avengers: Endgame oraz Kapitana Ameryki: Zimowego Żołnierza, kręcą wspólnie nowy film. Będzie to multigatunkowa epopeja z Tomem Hollandem w roli głównej.

Ciekawe wieści płyną z serwisu Vanity Fair, otrzymaliśmy bowiem pierwsze poważniejsze informacje na temat nadchodzącego filmu Anthony’ego i Joego Russo – Cherry. Znamy już szczegóły fabularne; dzieło opowie o dość trudnym życiu mężczyzny, a szczególnie kilku jego momentach. Poznamy go między innymi z tej najbardziej niewinnej, studenckiej strony, następnie będziemy śledzić losy bohatera na wojnie w Iraku, by na końcu obserwować jego upadek psychiczno-moralny związany ze stresem pourazowym i wejściem w półświatek przestępczy. Więcej o kształcie Cherry opowiedzieli sami twórcy:

Będzie to zarówno film epickich rozmiarów, jak i bardzo osobista życiowa wędrówka. Konstrukcja dzieła jest podzielona właśnie na stadium postaci oraz epicki cykl życia – Anthony Russo o filmie Cherry.

[Główny bohater – dop. red.] przejdzie naprawdę sporo na przestrzeni 15 lat. Film podzielony jest na 6 epizodów, które odnoszą się do zupełnie innych etapów życia, każdy z nich różni się także atmosferą. Używaliśmy różnych obiektywów, soczewek, scenografii. Jedna część utrzymana została w konwencji magicznego realizmu, zahaczy o absurd, a jeszcze inna jest horrorem. Sporo w tym wszystkim szaleństwa, ale i surowości. Mamy do czynienia z bohaterem przechodzącym przez kryzys egzystencjalny – Joe Russo o filmie Cherry.

Parę gatunków w jednym filmie, aspekt psychologiczny, rozmach realizacyjny – no cóż, zapowiada nam się naprawdę mocne kino. Tym bardziej, że w roli głównej zobaczymy utalentowanego Toma Hollanda, dla którego będzie to powrót do pracy z braćmi Russo po dwóch najnowszych częściach Avengers. To też kolejna z rzędu rola aktora, po Diable wcielonym, całkowicie przeciwna jego wizerunkowi grzecznego, roztrzepanego chłopca. Pokazują to już same kadry z filmu, doskonale ilustrujące, jak główny bohater będzie się zmieniał wraz z upływem lat.

Cherry zadebiutuje 26 lutego 2021 w kinach, by potem, 12 marca, pojawić się na platformie Apple TV+. Film oparty jest na prozie Nico Walker o tym samym tytule, a także scenariuszu autorstwa Angeli Russo-Otsot oraz Jessiki Goldberg. W pozostałych rolach zobaczymy Ciarę Bravo, Michaela Gandolfiniego oraz Jacka Reynora.

Z MCU do kina gatunkowego. Twórcy Avengers i gwiazda Spider-Mana z nowym filmem - ilustracja #1
To zapewne jeszcze czasy studenckie. Źródło: Vanity Fair
Z MCU do kina gatunkowego. Twórcy Avengers i gwiazda Spider-Mana z nowym filmem - ilustracja #2
Szkoła życia no wojnie i Holland w nietypowym wydaniu. Źródło: Vanity Fair
Z MCU do kina gatunkowego. Twórcy Avengers i gwiazda Spider-Mana z nowym filmem - ilustracja #3
A tu używki zrobiły swoje. Źródło: Vanity Fair