Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2014, 09:00

autor: luckie

Fable Anniversary trafi na PC – Lionhead nakręca fanów

Lionhead Studios opublikowało zwiastun jednoznacznie sugerujący rychłą zapowiedź Fable Anniversary na PC. Remake pierwszej odsłony serii RPG-ów akcji, wydany do tej pory wyłącznie na Xboksa 360, najprawdopodobniej wkrótce trafi również na Steama.

Ekipa Lionhead Studios nie zapomniała o pecetowcach - Fable Anniversary trafi na PC – Lionhead nakręca fanów - wiadomość - 2014-06-03
Ekipa Lionhead Studios nie zapomniała o pecetowcach

Pecetowi fani RPG-ów akcji z cyklu Fable na pewno ucieszyliby się z własnego wydania gry Fable Anniversary, czyli odświeżonej wersji pierwszej odsłony serii – i najwyraźniej ją dostaną. Opublikowany przez Lionhead Studios teaser (zamieszczony pod akapitem) niemal nie pozostawia wątpliwości, że tytuł faktycznie ukaże się na komputerach osobistych. Bardzo podobny film poprzedził oficjalną zapowiedź Fable Anniversary na Xboksa 360, a zatem można spokojnie zakładać, że ogłoszenie gry na PC jest tylko i wyłącznie kwestią czasu. Wspomniany zwiastun sugeruje, że produkcja trafi na Steama, choć prawdopodobnie, podobnie jak to było w przypadku wydania konsolowego, pojawi się ona również w wersji pudełkowej.

Fable Anniversary okazało się być klasycznym remake’iem swojego pierwowzoru – wydanego w 2005 roku Fable: Zapomniane Opowieści (rok wcześniej uboższa wersja gry ukazała się na Xboksie). Twórcy skupili się przede wszystkim na poprawieniu grafiki, mechanikę i zawartość pozostawiając niezmienionymi. Wbrew ogólnie przyjętym trendom, nie zdecydowali się oni na dorzucenie do gry garści nowych misji czy podrasowanego systemu walki. Takie podejście autorów może zostać uznane zarówno za zaletę, jak i wadę produkcji. Z jednej strony weterani „jedynki” dostają stare dobre Fable, bez zbędnych udziwnień. Z drugiej zaś, przez ostatnie 10 lat gra zdążyła się dość mocno zestarzeć pod względem rozgrywki, co może przeszkadzać szczególnie nowym graczom. Z tego też powodu (oraz błędów technicznych), oceny tytułu na X360 były raczej przeciętne – w naszej recenzji Fable Anniversary otrzymał 6/10.

  1. Oficjalna strona gry Fable Anniversary