Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2014, 19:32

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

God of War - nowa odsłona zostanie zapowiedziana na E3?

Na oficjalnym profilu studia Sony Santa Monica w serwisie społecznościowym Twitter stwierdzono, że: „Bogowie ponownie przemówili, może są podekscytowani przed E3?”. Wpis ten można interpretować tylko w jeden sposób - wkrótce poznamy nową odsłonę serii God of War.

Kilka miesięcy temu donosiliśmy o zwolnieniach w studiu Sony Santa Monica, które miały związek ze skasowaniem przygotowywanej od jakiegoś czasu produkcji. Nie oznacza to jednak, że zespół ten nie ma co robić, gdyż oprócz wspomagania ekipy Ready At Dawn Studios przy The Order: 1886 i współpracy przy kilku innych projektach, uznany deweloper prawdopodobnie pracuje również nad kolejną odsłoną serii God of War. Na oficjalnym profilu studia w serwisie społecznościowym Twitter napisano, że: „Bogowie ponownie przemówili, może są podekscytowani przed E3?”. Wnioski nasuwają się same – podczas corocznego święta graczy, które odbędzie się w dniach 10 – 12 czerwca, zostanie zapowiedziana nowa część przygód Kratosa. Co ciekawe, odwołanie do bogów nie jest bezpodstawne, gdyż w minioną niedzielę, niedaleko Los Angeles miało miejsce trzęsienie ziemi o sile 4,2 punktów w skali Richtera.

God of War - nowa odsłona zostanie zapowiedziana na E3? - ilustracja #1

Ostatnią odsłoną serii jest God of War: Wstąpienie z marca 2013 roku. Tytuł nie spełnił pokładanych w nim nadziei, znajdując w ciągu pierwszych tygodni sprzedaży w USA zaledwie 360 tys. nabywców. Wydawałoby się więc, że firma Sony da odpocząć popularnej marce nieco dłużej, ale najwidoczniej tak się nie stanie. W ciemno można obstawiać, że jeżeli nowe God of War faktycznie zostanie zapowiedziane, to dedykowane będzie najprawdopodobniej konsoli PlayStation 4, która obecnie cierpi na brak znakomitych, ekskluzywnych produkcji. Czekamy zatem do następnego tygodnia na wyjaśnienie sytuacji.

Seria God of War jest jedną z najważniejszych w portfolio firmy Sony. Pierwsza odsłona ukazała się na konsolę PlayStation 2 w 2005 roku, by po dwóch latach doczekać się znakomitej kontynuacji. „Trójka” trafiła na PlayStation 3 w 2010, ale przed nią wypuszczono dwie inne pozycje - God of War: Chains of Olympus na handhelda PSP oraz God of War: Betrayal na telefony komórkowe. W 2010 roku ukazało się jeszcze God of War: Ghost of Sparta (PSP), a w 2013 God of War: Wstąpienie.