Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Cenega Press Release 18 października 2006, 09:25

Europa Universalis III - Część I: Opis systemu dworu

Cenega Poland, wyłączny partner firmy Paradox Interactive w Polsce, ma przyjemność zaprezentować cykl wiadomości informacyjnych, dotyczących nadchodzącej strategii Europa Universalis III. Począwszy od dnia dzisiejszego udostępniane będą kolejne elementy rozgrywki - dziś prezentujemy system dworu.

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

Cenega Poland, wyłączny partner firmy Paradox Interactive w Polsce, ma przyjemność zaprezentować cykl wiadomości informacyjnych, dotyczących nadchodzącej strategii Europa Universalis III. Począwszy od dnia dzisiejszego udostępniane będą kolejne elementy rozgrywki - dziś prezentujemy system dworu.

Przypomnijmy, że Europa Universalis III to kolejna gra strategiczna autorstwa Paradox Interactive, będąca największą produkcją w historii tej firmy. Dzięki elementom takim jak handel, dyplomacja, odkrycia i wojna, Europa Universalis III pozwala graczowi w ciągu 300 lat zmienić bieg historii świata. Bliższe informacje dotyczące wydania gry w Polsce zostaną ujawnione już wkrótce.

CZĘŚĆ I: SYSTEM DWORU

Europa Universalis III - Część I: Opis systemu dworu - ilustracja #1

Bardzo pomocne w grze są postacie historyczne. Gracz może wziąć historię w swoje ręce i zaprosić na dwór takie osobistości jak Sir Isaac Newton, Wolfgang Amadeusz Mozart czy Kartezjusz.

Dwór jest nowym pomysłem w EU3. Umożliwia on większą elastyczność w kreowaniu państwa. Każdy gracz może jednocześnie posiadać maksymalnie 3 doradców na dworze, a każdy z nich zapewnia stosowne premie w zależności od umiejętności i kategorii. Doradcy, którzy nie są aktualnie zatrudnieni w swojej ojczyźnie, mogą służyć dowolnemu graczowi w tej samej grupie technologicznej.

Doradcy pomogą graczowi zrównoważyć ewentualny brak umiejętności monarchy. Władcy są oceniani według umiejętności administracyjnych, dyplomatycznych i militarnych. Są one zależne kolejno od obszarów zainteresowania państwa, doświadczenia władców na polu bitwy lub w kręgach dyplomatycznych oraz ich działalności na polu administracyjnym. Wojny o sukcesję i przedwczesne śmierci mogą również skutkować osadzeniem na tronie nieletnich władców, którzy muszą dopiero uzyskać doświadczenie w tych obszarach.

Wśród doradców z wysokimi premiami znajdują się:

  • Henryk Żeglarz: Książę, który był patronem portugalskich odkryć geograficznych. Zatrudnij go i obserwuj postępy swojej floty.
  • Wang Yangming: Największy z chińskich myślicieli neokonfucjonizmu. Zatrudnij go, aby zwiększyć prestiż swojego państwa.
  • Mimar Sinan: Wielki architekt turecki, którego budowle zwiększą stabilność Twojego państwa.
  • Galileusz: Pierwszy z wielkich astronomów. Jego odkrycia pomogą zwiększyć poziomy technologiczne w twoim królestwie.
  • Francis Walsingham: Wielki mistrz szpiegów królowej Elżbiety I. Pomoże ci w działaniach szpiegowskich.
  • Kardynał Richelieu: Wielki kardynał, będący prawą ręką Ludwika XIII, pomoże ci w odkryciu nowych idei, które wpłyną pozytywnie na twoje państwo.
  • Vauban: Wielki inżynier wojskowy, który pomoże Ci udoskonalić siły zbrojne.
  • Cornelius Cruys: Człowiek, który pomógł Piotrowi Wielkiemu zmodernizować przestarzałą marynarkę, zrobi to samo dla Ciebie.

Już wkrótce kolejna cześć opisu nadchodzącej gry Europa Universalis III, w której przedstawimy niezwykle interesująca opcje gry wieloosobowej. Zapraszamy!