Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2001, 00:32

autor: Solnica

Europa Universalis II „ozłocona”

Strategy First poinformowało o zakończeniu prac nad grą Europa Universalis II, tytuł ten powędrował do tłoczni i wkrótce pojawi się na półkach sklepowych w Stanach.

Strategy First poinformowało o zakończeniu prac nad grą Europa Universalis II, tytuł ten powędrował do tłoczni i wkrótce pojawi się na półkach sklepowych w Stanach.

W naszym kraju Europa Universalis II wydana zostanie w polskiej wersji językowej, lokalizacją i dystrybucją zajmie się tym razem CD Projekt a do sprzedaży gra trafi najprawdopodobniej w połowie grudnia.

Europa Universalis II to kontynuacja znanego strategicznego przeboju firmy Paradox Entertainment, który pozwalał graczom na sterowanie rozwojem największych europejskich potęg na przestrzeni 300 lat począwszy od roku 1492. Ta część jest jeszcze bardziej łakomym kąskiem dla fanów strategii ponieważ teraz rozgrywka obejmuje 400 lat historii (1419-1820) nie tylko Europy lecz całego świata, a do naszego wyboru oddane zostanie nie osiem lecz ponad 180 różnych narodów, w tym też Japoński Szogunat, Imperium Chińskie oraz plemiona afrykańskie.

Twórcy zadbali o ulepszenie i dostosowanie do nowego terytorialnego zasięgu gry wszystkich mechanizmów i zależności rządzących światem (ekonomia, polityka, dyplomacja, itp.) oraz wprowadzili szereg udoskonaleń takich jak: całkowicie nowy tutorial oraz edytor umożliwiający tworzenie własnych scenariuszy. Teraz gracze mają większą kontrolę nad swym krajem, mogą między innymi sami zadecydować czy kontrolować handel czy też uczynić go „wolnym”.

Ostatnia aktualizacja: 2001-11-02

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Europa Universalis II

Europa Universalis II