Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2012, 20:30

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Electronic Arts zapowiada grę Army of Two: The Devil’s Cartel

Firma Electronic Arts oficjalnie zapowiedziała trzecią część cyklu Army of Two, zatytułowaną Army of Two: The Devil’s Cartel. Gra, której producentem jest studio Visceral Games, przeniesie graczy do Meksyku, gdzie trafią w sam środek narkotykowej wojny.

Firma Electronic Arts oficjalnie zapowiedziała premierę Army of Two: The Devil’s Cartel. Gra, będąca trzecią odsłoną serii Army of Two, ukaże się w marcu przyszłego roku i trafi na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Produkcja powstaje w studiu Visceral Games, znanym świetnie dzięki serii Dead Space i wszystko wskazuje na to, że jest tajemniczym projektem zespołu, o którym wspominaliśmy kilka miesięcy temu. Tytuł przeniesie graczy na „niebezpieczne ulice Meksyku”, gdzie para głównych bohaterów – najemników o przydomkach Alpha i Bravo – trafi w sam środek krwawej wojny narkotykowej, od lat nękającej miasto i cały kraj.

Według Juliana Beaka, producenta wykonawczego The Devil’s Cartel, Visceral ma zamiar poważnie odświeżyć i zrestartować markę, dopasowując ją do standardów nowej generacji gier akcji. Jednocześnie deweloper nie ma zamiaru zmieniać oryginalnego konceptu, wokół którego zbudowane zostały dwie poprzednie części cyklu – kooperacyjnego shootera, kładącego nacisk na znajdowanie osłon przed ostrzałem oraz ścisłą współpracę między grającymi. Na pewno sporym zmianom ulegnie ton i wymowa tytułu. Ponieważ akcja najnowszego Army of Two rozgrywa się w czasie trwającego i realnego konfliktu, twórcy chcą, by był on poważniejszy i bardziej realistyczny. Wiązać będzie się to między innymi ze zwiększeniem znaczenia fabuły, która ma zostać przedstawiona w bardziej atrakcyjny i angażujący uwagę sposób.

Tryb kooperacji będzie jak dotychczas dostępny lokalnie na podzielonym ekranie, a także za pośrednictwem internetu. Autorzy zapewniają, że gracze otrzymają zupełnie nowy system, pozwalający im na pełną indywidualizację wyglądu i uzbrojenia bohaterów. Całość napędzać będzie silnik Frostbite 2, wykorzystywany przez hitowego Battlefielda 3. Zapewni on nie tylko lepszą jakość obrazu, ale pozwoli także na daleko idącą destrukcję otoczenia oraz inne triki i efekty graficzne, które dotychczas były nieobecne w serii. Większej dawki informacji o Army of Two: The Devil’s Cartel powinniśmy spodziewać się na targach GamesCom, rozpoczynających się w połowie tego miesiąca.

Warto na koniec przypomnieć, że plotki o trzeciej części Army of Two krążyły w internecie już od dłuższego czasu, o czym informowaliśmy w grudniu, gdy pojawiły się o niej pierwsze wzmianki oraz w marcu tego roku, gdy mowa była o aktorze użyczającemu głosu jednej z postaci. Niektóre pogłoski wspominały także o innym tytule gry – Army of Four, a także sporych problemach z jej produkcją.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy trailer produkcji, który udostępniony został przez magazyn Game Informer.

  1. Oficjalna strona Army of Two: The Devil’s Cartel