Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2010, 17:30

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

EA oficjalnie zapowiada Shift 2: Unleashed. Jest pierwszy zwiastun! [news uaktualniony]

Na grze Need For Speed: Hot Pursuit, która dzisiaj ma swoją premierę za oceanem, słynna seria na pewno się nie skończy. Internetowy serwis czasopisma Official Xbox Magazine donosi jednak, że koncern Electronic Arts dokona „rewolucji” i zrezygnuje z członu nazwy Need for Speed w kontynuacji Shifta, nad która pracuje studio Slightly Mad. Nowa gra będzie nosiła tytuł Shift 2: Unleashed.

Na grze Need For Speed: Hot Pursuit, która dzisiaj ma swoją premierę za oceanem, słynna seria na pewno się nie skończy. Internetowy serwis czasopisma Official Xbox Magazine donosi jednak, że koncern Electronic Arts dokona „rewolucji” i zrezygnuje z członu nazwy Need for Speed w kontynuacji Shifta, nad którą pracuje studio Slightly Mad. Nowa gra będzie nosiła tytuł Shift 2: Unleashed.

Niewątpliwie Need for Speed to najbardziej rozpoznawalna seria wśród wszystkich gier samochodowych. Gracze mogą już jednak poczuć się trochę zdezorientowani jej kolejnymi odgałęzieniami. Najwyraźniej specjaliści od marketingu w EA uznali, że w tej sytuacji warto wykreować nową markę. Shift 2: Unleashed zrywa więc z tradycją, ale - jak twierdzi OXM - nie do końca. Choć w tytule nie ma już nazwy Need for Speed, w dalszym ciągu widnieje ona w logo. Decyzja wydawcy może też sugerować, że deweloper zyskał większą swobodę twórczą, a nowa gra nie musi nawiązywać do poprzednich odsłon słynnego cyklu.

EA oficjalnie zapowiada Shift 2: Unleashed. Jest pierwszy zwiastun! [news uaktualniony] - ilustracja #1

Przypomnijmy, że gra Need for Speed Shift ukazała się we wrześniu ubiegłego roku i zebrała sporo bardzo pochlebnych opinii. Recenzent GRYOnline.pl przyznał jej wysoką notę 8.0. Produkcja Slightly Mad Studios sprzedała się w nakładzie przekraczającym 4 mln egzemplarzy, co usatysfakcjonowało wydawcę.

UAKTUALNIENIE: W amerykańskich sklepach ruszyła sprzedaż Need For Speed: Hot Pursuit i tym samym wygasło embargo na informacje związane z Shift 2: Unleashed. Koncern Electronic Arts oficjalnie zapowiedział dziś nową produkcję Slightly Mad Studios. Gra ukaże się wiosną przyszłego roku i wydana zostanie na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

W porównaniu z NFS Shift sequel ma w jeszcze większym stopniu oddawać wrażenia jazdy z prędkościami przekraczającymi 300 km/h. W prace nad Shift 2: Unleashed zaangażowani są profesjonalni kierowcy, którzy będą dzielić się z deweloperem swoją wiedzą na temat prowadzenia samochodów wyścigowych i rywalizacji na torze.

Twórcy gry obiecują poprawiony model jazdy oraz system uszkodzeń. Obrazy renderowane będą z wykorzystaniem nowego silnika graficznego. Pojawi się także opcja widoku z kamery umieszczonej na kasku kierowcy.

Wspólnym elementem Shift 2: Unleashed i nowo tworzonych gier z serii NFS ma być kolejna wersja systemu Autolog, który umożliwia m.in. kojarzenie graczy do rozgrywki sieciowej, informowanie o ustanowionych rekordach oraz dzielenie się obrazkami i filmikami z gry.

Na oficjalnej stronie cyklu Need for Speed pojawił się dziś także pierwszy trailer nowego dzieła Slightly Mad Studios. W końcowych napisach wyczytać można nazwy samochodowych marek, które najprawdopodobniej zobaczymy w Shift 2: Unleashed. Są to: Aston Martin, BMW, Ford, Lamborghini, Maserati, Nissan i Porsche.