Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2015, 19:00

autor: Góral

E3 2015 - najciekawsze materiały wideo #2

Tegoroczne targi E3 za nami. W ostatnich dniach pokazano mnóstwo rozmaitych produkcji, w związku z czym postanowiliśmy wybrać kilkanaście prezentacji gier, które koniecznie powinniście sprawdzić.

E3 2015 - najciekawsze materiały wideo #2 - ilustracja #1

Wczoraj opublikowaliśmy pierwszy zbiór najciekawszych materiałów wideo zaprezentowanych podczas tegorocznych targów E3. Zgodnie z obietnicą, dziś prezentujemy pięć kolejnych nagrań, na które powinniście zwrócić uwagę. Jutro zakończymy wyliczankę, ale pamiętacie, że rozmaitych pokazów na tegorocznym święcie graczy doczekaliśmy się co nie miara, więc siłą rzeczy nie wszystko trafi do tego krótkiego cyklu. W związku z tym zachęcam do przejrzenia pozostałych wiadomości związanych z E3 2015.

The Last Guardian

Dzisiejsze zestawienie zaczynamy z grubej rury, bo od prezentacji rozgrywki z wyczekiwanego od dawien dawna The Last Guardian. Nowy projekt Team Ico został zapowiedziany dobrych kilka lat temu. Pierwotnie miał ukazać się na konsoli PlayStation 3, jednak cały czas odwlekano premierę, w sieci krążyły plotki o anulowaniu gry, aż w końcu kilka dni temu doczekaliśmy się powyższego materiału wideo. Tytuł ukaże się na PlayStation 4 w przyszłym roku i miejmy nadzieję, że tym razem deweloperom uda się dotrzymać terminu.

Doom

Wczoraj przypomnieliśmy dwa nagrania z konferencji firmy Bethesda, jednak oprócz gier Fallout 4 i Dishonored 2 prezentacji doczekała się także wyczekiwana strzelanka Doom. Tytuł nawiązywać ma do pierwszych odsłon serii, oferując dynamiczną i brutalną rozgrywkę. Zapowiedziano także multiplayer oraz SnapMap – zaawansowane narzędzie umożliwiające samodzielne tworzenie map i trybów rozgrywki. Premiera produkcji przewidziana jest na 2016 rok.

Need for Speed

Seria Need for Speed w ostatnich latach nie miała zbyt wiele szczęścia. Kolejne odsłony nie były złe same w sobie (no może poza The Run), ale fani marki chcieli powrotu klasyki, nowego Undergrounda. Electronic Arts wzięło sobie do serca uwagi graczy i nowy Need for Speed ma szansę w końcu sprostać oczekiwaniom. W produkcji pojawią się wyścigi nocą, nie zabraknie systemu modyfikowania pojazdów, dostaniemy otwarty świat z mnóstwem aktywności, a poza tym wszystkim, zaprezentowany gameplay wygląda po prostu bardzo dobrze.

Gears of War 4

Od premiery trzeciej części serii Gears of War minęły już prawie cztery lata. W międzyczasie ukazało się co prawda Gears of War: Judgment, ale nie była to tak udana produkcja jak trzy główne odsłony. W związku z tym zaplanowane na przyszły rok Gears of War 4 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych przez posiadaczy Xboksa One produkcji. Tytuł jest tym bardziej ciekawy, że zapoczątkuje odrębną historię, zmienią się główni bohaterowie oraz deweloper. Tytuł powstaje bowiem w studiu The Coalition. Epic Games co prawda bezpośrednio nie macza palców przy tym projekcie, ale nowej ekipie przewodzi Rod Fergusson – jeden z głównych „ojców” Gears of War.

Star Wars: Battlefront

Dzisiejsze zestawienie zaczęliśmy mocnym uderzeniem, więc pasuje zakończyć je w ten sam sposób. Star Wars: Battlefront od studia DICE to kolejna odsłona wyczekiwanej strzelanki, którą w końcu postanowiono zaprezentować w akcji. Efekt? Zapowiada się, że otrzymamy grę taką, jakiej oczekiwaliśmy – efektowną, ładną i utrzymaną w duchu Gwiezdnych Wojen. Debiut produkcji odbędzie się w Polsce 19 listopada bieżącego roku na PlayStation 4, Xboksie One i PC-tach. Przy okazji zachęcam do zapoznania się z naszymi wrażenia z rozgrywki, które znajdziecie w tym miejscu.